| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Türkiye'de 4G beklediğimizden daha yakın olabilir mi?

Etiketler:
lte o2 vodafone ofcom 3UK 4G ağı ingiltere 4g ne zaman geliyor?
Türkiye'de 4G beklediğimizden daha yakın olabilir mi?

OFCOM, Everything Everywhere‘e 1800 MHz üzerinden LTE sağlama izni verdi.

Deutsche Telekom ve France Télécom ortak iştiraki olan Everything Everywhere Ocak 2012'de İngiltere İletişim Kurumu OFCOM'a spektrumunu LTE hizmetleri sunmak amacıyla yeniden şekillendirme talebinde bulunmuştu. LTE spektrum tahsisi ihalesini bekleyen Vodafone, 3UK ve Telefónica O2 tarafından tepkiyle karşılanan durum OFCOM tarafından ülke menfaatleri dogrultusunda teknolojik gelişmeler gözönünde bulundurularak kabul edilmişti.

Diğer şirketlerin en erken 2013 yılı sonunda LTE hizmeti verebilecek olması EE nin rekabet edilemez bir hale mi getiriliyor sorularıyla EE anlaşmanın bir parçası olarak 2x15MHz'lik altyapı desteği vermek üzere 3UK adlı işletmeciyle anlaştı. 3UK'nin EE'den 1800 MHz bandında spektrum satın almasıyla ilgili teklifi onaylanmış olsa da, BMI'ya göre bu işletmecinin bu frekans bandında hizmetlerinin başlatabilmesi için en az bir sene gereklidir ki AB komisyonunun EE ye mevcut frekansları temizlemesi yönünde tarihsel bir yükümlülük getirmediği için EE, LTE pazarında liderliğini sürdürecek gibi görünüyor.

Yüksek fiyat ve alternatif LTE şebeke oluşamama gibi riskler barındıran bu hareket uzun vadede OFCOM'un tüm işletmecileri kapsayan regulatif faaliyetleriyle ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. İngiltere 2015 yılında kapsama, hız, fiyat olarak en iyi alt yapıya sahip olmak, ortalama %90'ınını 24 Mbps hızla, evrensel erişimde ise 2 Mbps a sahip olmak istiyor ve fiberi destekliyor.

Aynı izin Türkiye'de de uygunlanabilir mi hep birlikte bekleyip göreceğiz

Kaynak:OfCOM

yorum yap tecrübeni paylaş

kalan karakter 1000

Metin Maraslioglu Metin Maraslioglu

Sayin Akif Bey size inanmiyorum Turkiye'ye boyle bir teknolojinin gelcegini dusunmuyom bence bu bir reklamdan ibaret

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.05.2013 12:11
gökhan gökhan

sayın akif onur bey bizler karayollarında taşören işcileriz ankara aköprüde karaolları atölye müd. calışıyruz toplam türkiye genelide 7000 kişiyiz bizleri işten cıkardılar işsizlik sınırı azldı diyor sayın başbakanımız kışgününde nerden işbulalım 10 yıllıldır calışıyoruz bizleri sayın başbakan işzız bıraktı sesimizi duyuramıyoruz sayın akifbey sizden rica ediyoruz bizlere yardım cı olun
teşekkürler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.01.2013 15:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın