| Üye ol | 23 Ocak 2017,P.tesi

Avea ve MIT teknoloji ortaklığı

Etiketler:
avea MIT avea ve MIT anlaşma teknoloji ortaklığı Erkan Akdemir
Avea ve MIT teknoloji ortaklığı

Teknolojik dinamikler ölçülürken geçmişte tek gösterge markalarken şimdi patent ve faydalı modellerle ölçülen teknolojik değerler ortaya çıkmaya başladı.

Teknolojik dinamikler ölçülürken geçmişte tek gösterge markalarken şimdi patent ve faydalı modellerle ölçülen teknolojik değerler ortaya çıkmaya başladı. Elbette markalaşma süreci çok önemli, fakat şu an markalaşma süreci ise geliştirdiğiniz teknolojiye ve yaptığınız argeye paralel ilerlemekte. Geçtiğimiz günlerde Avea'nın MIT (Massachusetts Institute of Technology) ile mobil ARGE çalışmalarında iş birliği anlaşması yaptığını öğrendim ve gelişmeler karşısında gerçekten çok etkilendim, teknoloji perakendecisi olan ülkemizden bir operatör çıkıyor ve "Sınırsız Tasarım" Araştırma Dersi'ne sponsor oluyor ve ortak projeler geliştirmek üzere akademisyenlerle birlikte kolları sıvıyor.

Anlaşmanın içeriğini biraz incelediğimde bu iş birliği ile AVEA ve MIT öncelikli araştırma alanları belirlemiş, bunları akıllı şehir ve mobil sağlık gibi konular olmak üzere de açıklamış. MIT Experience Lab'ten çıkacak sonuçların AveaLabs'te test edilmesiyle Ümraniye ve Boston arasında sanal bir tekno-köprü inşa edilerek her hafta AveaLabs ile telekonferanslar düzenlenmeye ve bu araştırmalar kapsamında çeşitli gelişmeler kaydedilmeye başlanmış.

Bu iş birliğinin MIT'in inovasyon kültürünü Türkiye'ye taşıyacak aşı rolünü üstleneceğine inanıyoruz diyen AVEA CEO'su Erkan Akdemir bu düşüncesiyle ülkemiz teknolojik gelişmeleri açısından bize çok şey katacak gibi. 2009 yılı verilerine göre MIT mezunları tarafından kurulan yaklaşık 2 trilyon değerli 26 bin şirket bulunuyor, birazcık daha geriye gidecek olursak 77 Nobel ödüllü ve 1861 yılından bu yana teknoloji araştıran bir Üniversite birikiminin projelere yansımasıyla elde edilecek katma değer, Türkiye olarak bizi bölgenin teknoloji tedarikçisi durumuna getirir diye düşünüyorum. Kendilerine bu çalışmada başarılar dilerken darısı diğer kurum ve kuruluşlara diyorum…

yorum yap tecrübeni paylaş

kalan karakter 1000

birisi birisi

Helal kardeşim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.04.2012 16:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın