| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

NASA, dünyanın sonu hakkında açıklama yaptı

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Maya takvimine göre Dünya'nın 21 Aralık'ta yok olacağı iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.

İnternet sitesinde, Dünya'nın sonu ile ilgili iddiaların kökeni, Maya takvimi, gezegenlerin sıralanması ve Niburu gezegeni gibi konularla ilgili sorulara yanıt veren NASA, Dünya'nın 2012'de yok olmayacağını belirtti.

NASA, Dünya'nın sonu ile ilgili iddiaların Sümerler tarafından bulunduğu öne sürülen Nibiru adlı sözde bir gezegenin Aralık ayında Dünya ile çarpışacağı varsayımına dayandığını ifade etti.

Çarpışma için önce Mayıs 2003 tarihinin ileri sürüldüğünü belirten NASA, bu tarihte hiçbir şey olmayınca Aralık 2012 tarihinin belirlendiğini işaret etti.

Nibiru gezegeni ile ilgili hiçbir veri olmadığına dikkati çeken NASA, "Eğer bu gezegen gerçek olsaydı ve Dünya ile çarpışacağı bir rotada bulunsaydı, bunu en az 10 yıl öncesinden bilebilirdik. Aynı zamanda gerçekten 21 Aralık'ta Dünya'ya çarpacak olsaydı Nibiru'yu şimdiden gökyüzünde çıplak gözle görebilmemiz gerekirdi" dedi.

Maya takviminin 21 Aralık'ta sona ermediğine işaret eden NASA, "Tıpkı evlerimizdeki takvimlerin, 1 Ocak'ta yeniden başlaması gibi Maya takvimi de 21 Aralık'tan sonra yeni bir döneme başlıyor" ifadesini kullandı.

Uzay Dairesi, 23-25 Aralık arası tüm Dünya'nın karanlıkta kalacağı, gezegenlerin belirli bir hizada sıralanacağı, kutupların değişeceği, devasa bir göktaşının Dünya'ya çarpacağı, Dünya'nın manyetik alanın tersine döneceği ve gezegenin uzayda 30 bin ışık yılı gidip Samanyolu Galaksisi'nin merkezindeki kara deliğe düşeceği gibi diğer kıyamet senaryoları ile ilgili de hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını kaydetti.

NASA'nın Dünya'ya yaklaşan gökcisimlerini inceleyen bölümünden Don Yeomans, 21 Aralık'ta yeryüzüne çarpması beklenen hiçbir gökcisminin bulunmadığını, en yakın asteroidin ise 13 Şubat 2013'te Dünya'nın yakınından geçeceğini söyledi.

NASA'nın Marshall Uzay Uçuşları Merkezi'nden Mitzi Adams ise 2012 sonunda ve gelecekte Dünya'ya yönelik en büyük tehdidin, gökcisimleri değil, insanoğlunun ta kendisi olduğunu belirtti.

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 30.11.2012
Etiketler:
nasa maya takvimi dünyanın sonu açıklama Don Yeomans Mitzi Adams Samanyolu Galaksisi nibiru uzay
yorum yap tecrübeni paylaş

kalan karakter 1000

Onur Onur

Arkadaş sizin çalınan bilgisayarınızdan porno çıktı daha nasıl ciddiye alayım ben sizi ya

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 10.05.2013 00:32
Özen POYRAZ Özen POYRAZ

Haberin son cümlesi çok doğru.insan oğlu dünyanın sonunu kendi eli ile getirecebilir.çünkü tabiatı hiçe sayan projeler umursamaz tavırlar ile hala devam ediyor.Şu anda Türkiyede çok bilinen bi holding şirketin sözde elektrik üretecek fakat türkiyeyi mahfedecek bi projesi var.hemde 50 ayrıbölgede. Kömür ile çalışan TERMİK SANTRAL.basından çok gizli bi şekilde greensprace dünya çevre örgütü ortaya çıkardı yanlızca.haberi görmek isteyenler sweb sitesini inceleyebilir

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.12.2012 17:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın