| Üye ol | 22 Ocak 2017,Paza
kapat

Elektromanyetik radyasyondan (EMR) korunma yöntemleri

Günlük hayatımızda kullandığımız tüm elektronik cihazlar belli oranlarda elektromanyetik radyasyon yaymaktalar. Buzdolabı, televizyon, mikrodalga fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli battaniye, elektrikli süpürge, ütü, saç kurutma makinesi, elektrikli tıraş makinesi, televizyon, bilgisayar, telsiz telefon, cep telefonu, klima, radyo, müzik seti, oyun konsolu, DVD oynatıcı, fotokopi makinesi, modem gibi sıkça kullanılan cihazlar yaydıkları elektromanyetik radyasyon (EMR) ile sağlığımızı tehdit edebilirler. Bu cihazları hayatımızdan çıkartamayacağımız için çeşitli önlemler alarak EMR’dan korunabiliriz. EMR’dan korunmak için dikkat etmeniz gerekenleri TeknoKulis sizler için derledi.

Yön tuşlarıyla geçiş yapabilirsiniz

kalan karakter 1000

nursel tokdemir nursel tokdemir

öncelikle böyle önemli bir konuya değindiğiniz için teşekkürler. Maalesef ülkemizde elektromanyetik radyasyonun zararlarını pek çok kişi bilmiyor. Oysa gelişim çağındaki çocuklar, hamile bayanlar bundan çok etkileniyorlar. Ailelerin bu konuyla ilgili daha fazla okuması araştırma yapması gerekli. Ülkemizde Türk kimya mühendisleri elektromanyetik radyasyonu engelleyen boya ürettiler. Ben 2 çok annesi olarak, yatak odalarımızı bu boyayla boyattık. Artık geceleri içim daha rahat uyuyorum. Tüm annelerin ve hamile bayanların bilgilenmesini ve tedbir almasını diliyorum. Teşekkürler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.02.2014 15:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.