| Üye ol | 21 Ocak 2017,Cuma
kapat

ya da 'de 9'dan .4.1'e nasıl geri dönülür?

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü iOS 9'un final sürümü son kullanıcılarla buluştu. Bazı tüketiciler yeni iOS'tan memnun kaldı, ancak bazıları ise beğenmedi. Siz de iOS 9'u beğenmediyseniz veya temiz bir kurumlu yapmanıza rağmen hatalarla karşılaşıyorsanız 8.4.1'e geri dönebilirsiniz. Kısacası downgrade birkaç adımı uygulamanız yeterli.

Bu işlemi firmware imzaları açık olduğu sürece yapabilirsiniz. Eğer imzalar kapatılırsa yeni sürümde kalırsınız. 8.4.1 imzalarının açık olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz. Şimdiden sizleri uyarayım, yeni iOS sürümünün yedeklerini iTunes'tan eski iOS sürümüne yükleyemezsiniz. Belki iCloud üstünden olabilir, ancak bunun da garantisi yok. Bu yüzden veri kaybına hazırsanız bu işlemi yapın.

Bir de size diğer tavsiyem eğer imkanınız varsa bu işlemi masaüstünde değil, dizüstü bilgisayarda yapın. Çünkü iOS 8.4.1'in firmware'ını yüklerken elektriklerin gitmesi pek iyi olmaz. Elektrikler giderse en kötü dizüstü bilgisayarın şarjı ile idare etme imkanı var.

1-İlk olarak iOS 8.4.1'in ipsw dosyasını indirmek gerekiyor. iOS cihaz hangisiyse uygun dosyayı buradan indirebilirsiniz.

Hasan Uğur Nayır
Yön tuşlarıyla geçiş yapabilirsiniz
Hasan Uğur Nayır

kalan karakter 1000

Ahmet Ahmet

Iphone me uygun İpsw dosyanı nasıl ögrencem . kacta dosya indirdim hepside hatalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.12.2015 23:11
csdlgr csdlgr // BURSA

!!!dikkat!!! bu işlemi yapmadan önce mutlaka yedek alınmalı aksi takdirde cihazınız recovery moddan çıkamaz sürekli bir hata döngüsünde takılı kalır ! benim başıma geldi, çözümü çok uğraştırıyor birkaç defa indirmek gerekiyor ama normal direkt indirmiyor! indirmeler sürekli kesiliyor, yeniden başlatmak gerekiyor bunun için cihazı takıp geriyükle ve güncelleydi sanırım ona tıklayıp cihazı bağlantısını çıkardıktan sonra indirmesini tamamlayıncada cihazı takıp tekrar güncelle geri yükle'yi seçmek gerekiyor bu işlem sandığınızdan da uzun sürüyor belkide ben şanslıydım, bunu yapmadan önce yedek alın!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.09.2015 12:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.