| Üye ol | 22 Ocak 2017,Paza
kapat

'dan 'a nasıl geri dönülür? 9 yeniden nasıl yüklenir?

iOS 10 geçtiğimiz hafta yayınlandı. Bu son büyük güncellemeden memnun olanlar kadar olmayanlar da var. Yeni nesil iOS'la ilgili şikayetlere buradan ulaşabilirsiniz. Belki cihazınızın iOS 10 performansından memnun kalmadınız, belki alışamadınız, sebep ne olursa olsun, eğer iOS 9'a geri dönmek istiyorsanız şimdilik şansınız var.

Apple, iOS 9.3.5 için imzaları açtı. Özetle isteyen kullanıcılar iOS 10'dan, iOS 9'a downgrade yapabilir. Fakat imzaların ne zaman kapatılacağı belli olmuyor. Apple'ın imzaları kapatmak için standart bir süresi yok. İmzaların durumunu ipsw.me sitesinden de kontrol edebilirsiniz. Bu rehberde iOS 9.3.5'in nasıl geri yüklenebileceğine değiniyoruz.

Önemli not: Bu işlemi yaparken yapılacak ve oluşabilecek her şey kişinin kendi sorumluluğundadır. Ayrıca iOS 9'u geri yüklemeyi MacBook veya dizüstü bilgisayarınızda yapmanızı tavsiye ederim. Masaüstü bilgisayarda iOS 9'u tekrardan yüklerken elektrikler giderse sonuç hiç iyi olmaz. iOS cihaz brick olabilir. En azından dizüstü bilgisayarın kendi şarjı var. iOS 10'da yedeklerinizi alsanız da, iOS 9.3.5'te çalışmayacaktır.

1- Her şeyden önce Mac'iniz veya PC'nizde iTunes'un son sürümünü yüklemiş olduğunuzdan emin olun.

Hasan Uğur Nayır
Yön tuşlarıyla geçiş yapabilirsiniz
Hasan Uğur Nayır

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.