| Üye ol | 16 Ocak 2017,Paza
kapat

Gelecekte seyahat teknolojiyle şekillenecek

Skyscanner'ın İskoçya'nın başkenti Edinburgh'daki merkez ofisinde Türkiye Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Murat Özkök, Skyscanner ve gelecekteki seyahatlerin nasıl olacağına dair bilgiler verdi.

Ucuz bilet ararken siteyi kurdular

Gareth Williams, Barry Smith ve Bonamy Grimes tarafından kurulan Skyscanner'ın öyküsü kurucularının öğrencilik yıllarında kayağa gidebilmek için hesaplı uçak bileti aramalarıyla başlıyor. Başlangıçta excel tablosunda tuttukları uçuş verileri şirketin veritabanındaki ilk kayıtları oluşturuyor ve 2003 yılında Skyscanner İngiltere'de hizmet vermeye başlıyor. Skyscanner, bugün Edinburg'un yanı sıra Glasgow, Singapur, Pekin, Barselona ve Miami de dahil olmak üzere toplam 6 uluslararası ofisi olan 500'den fazla kişinin çalıştığı ve 33 dilde hizmet veren bir şirket konumunda. Skyscanner ücretsiz uçuş arama hizmetinin yanı sıra anında otel ve araba kiralama sonuçlarını da karşılaştıran servisler de sunuyor.

Hasan Genç
Yön tuşlarıyla geçiş yapabilirsiniz
Hasan Genç

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.