| Üye ol | 06 Aralık 2016,Salı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 08.02.2011, 15:28 Güncelleme Tarihi: 08.02.2011, 17:08
Etiketler:
secure wipe
Platform:
PC
İşletim sistemi:
Windows
Ücret:
Ücretsiz
Web sitesi:
http://tcpmonitor.altervista.org/
Dosya boyutu:
357 KB
Sistem gereksinimi:
Windows XP ve üzeri işletim sistemi
indirme sayısı: 494
Secure Wipe

Silinmesini istediğiniz dosyalarınızı “gerçekten” silen program.

Bildiğiniz gibi bilgisayardan sildiğiniz dosyaları aslında tam manasıyla silinmiyor. Hatta birçok yazılımla bilgisayarınızdan sildiğiniz ve hatta format atınca kaybolduğunu düşündüğünüz dosyalara blie erişebiliyor. Bazen hayat kurtaran bu durum bazen de istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olabilir. İşte bu yüzden , bilgisayarınızdan silinmesini istediğiniz dosyaları tamamen ve bir daha geri getirilemeyecek şekilde silen bir program.

Program bu silme işlemini de basit bir yöntemle sağlıyor. Bilindiği üzere bir dosyayı sildiğinizde hard diskten o dosya silinmiyor. O dosyanın bulunduğu kısım tekrar yazılabilir olarak belirleniyor ve üzerine yeni bir dosya yazılana kadar da eski dosyanız hard diskte bulunmaya devam ediyor. Bir dosyayı Secure Wipe ile sildiğinizde ise hard diskteki o alanın üzerine birkaç kere yeni veri yazarak tamamen eski dosyanıza erişim ihtimalini tamamen ortadan kaldırıyor. Ortak kullanılan bilgisayarlarda ele geçirilmesini istemediğiniz bir dosyayı tamamen silip içinin rahat etmesini isteyenler için son derece uygun bir program.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın