| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

'lara ciddi lar gelebilir! devrede!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 27.11.2016, 14:54 Güncelleme Tarihi: 27.11.2016, 15:01
Etiketler:
Donald Trump apple bill gates microsoft iphone vietnam çin üretim süreci fabrika zam tim cook
iPhone'lara ciddi zamlar gelebilir! Donald Trump devrede!

Trump, üretimde Amerika faktörünü önemsiyor.

Amerika'nın yeni başkanı Donald Trump, ekonomiyi güçlendirmek adına birçok yeni hamle düşünüyor. Bu hamleler arasında, Apple'ın üretimlerini Çin'de değil de tamamen Amerika'da yapması fikri de var.

Trump, geçtiğimiz günlerde New York Times'a bir röportaj verdi ve teknoloji sektörü hakkında da konuştu.

Trump, yakın anda Microsoft'un efsane ismi Bill Gates ve Apple CEO'su Tim Cook ile telefonda olumlu görüşmeler gerçekleştirdiğini bildirdi. Trump'ın gündemindeki en önemli maddelerden bir tanesi, üretim süreçlerinin Çin ya da Vietnam gibi ülkelerde değil de yeni kurulacak larla Amerika'da gerçekleştirilmesi.

Başkan, üretimin Amerika'da yapılması i şirketleri teşvik edeceklerini ve ciddi vergi indirimlerinde de bulunacaklarını ekliyor. Konu hakkında Cook da olumsuz düşünmüyor, ancak bu fikirlerin yakın bir zamanda yürürlüğe girmesi olası değil.

Öte yandan birçok analist, üretim süreçlerinin Amerika'ya taşınması durumunda birçok elektronik ürünün üretim maliyetinin artacağını, dolayısıyla bu artışlar sebebiyle son tüketici fiyatlarının da artacağını düşünüyor. Örneğin 'ların tamamen Amerika'da üretilmesi durumunda, maliyetin iPhone başına 50 dolar civarında artabileceği konuşuluyor.

Maliyet fiyatlarının artması tabii ki teknoloji şirketlerinin en son isteyeceği şeylerden. Zira rakiplerle mücadelede fiyat unsuru da önemli. Çin ve gibi ülkeler, özellikle ucuz üretim maliyetleri sebebiyle tercih ediliyor.

Yeni bilgiler oldukça haberdar edeceğiz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Hasan Hasan

50 dolarla kurtulsa yine iyi. Çin telefonları geliyor, insanlarla dalga geçer gibi iki üç özellik ekleyip satmak bundan sonra daha zor olacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2016 00:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 15986
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın