| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

Binlerce yıl önceki yamyamlığın kanıtları bulundu

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 30.11.2016, 11:17 Güncelleme Tarihi: 30.11.2016, 11:22
Etiketler:
brezilya Lapa do Santo Discovery News Güney Amerika Andre Strauss
Binlerce yıl önceki yamyamlığın kanıtları bulundu

Bir dizi tarihi mezar alanının keşfiyle birlikte neler olduğu ortaya çıkarıldı.

Hasan Uğur Nayır

'nın doğusunda bir dizi tarihi mezar alanının keşfi, yaklaşık 9500 yıl önce kanlı şekilde gerçekleşen ritüellere ışık tutmaya yardımcı oldu. Bazıları yamyamlık kanıtları taşıyan sakat bedenler, 'nın bu bölümündeki mezar geleneklerinin en erken kanıtı temsil ediyor.

Karbon testi sonucu binlerce yıllık olduğu ortaya çıkan bu keşif, Lapa do Santo adlı mağarada bulundu.

Araştırmacılardan , ile yapılan röportajda, mezarlarda kesme ve doğrama işaretlerine rastladıklarını, ateşe verilmiş kemikler, kesilmiş eller ve kafataslarının olduğunu söyledi. Bu arada yakınlardaki bir başka mezarda, parçalanmaya bırakılmış ceset kalıntıları da bulundu. Bu cesetler yüksek ihtimalle çürümüşken gömülmek üzere 'ya getirilmiş.

İlginç olansa bu mezar ritüelleri belli bir süre sonra tamamen ortadan kalktı. Çünkü 8200 ve 8600 yıl önce gömülmüş olan cesetlerde, kesik, doğrama veya parçalama gibi kanıtlar yok. Araştırmacılar bölgede yaşayan insanların yüzyıllar boyu sürekli bir dönüşüm içinde yaşadığını ve dinamik insan grupları olduğunu belirtiyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 5334
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın