| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

dönemi öncesine ait kafatası ortalığı karıştırdı!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 29.11.2016, 10:46 Güncelleme Tarihi: 29.11.2016, 10:51
Etiketler:
Aztek Teotihuacan Maya Mexico City Güney Amerika Amerika meksika
Aztek dönemi öncesine ait kafatası ortalığı karıştırdı!

Araştırmacılar antik kentte yaptığı kazılarda ilginç keşiflerde bulunuyor.

Hasan Uğur Nayır

Araştırmacılar yakınlarında ünlü kalıntılarında buldukları 1600 yaşında kafatasıyla ilgili raporlarını yayınladı. Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsü tarafından yapılan açıkla göre bir kadına ait olan bu kafatasında dişlerin birçoğu süslenmiş veya dişlerin yerine ise altın ve yılan taşı kullanılmış görünüyor.

Üst sınıftan olduğu düşünülen kadının kafatası aşırı basınç altında sıkıştırılarak kasten uzatılmış. Bu tür değişikliklerin Teotihuacan'nın bulunduğu Orta 'da yapıldığı düşünülmüyordu. Genel olarak yapılan uygulamalar Güney Meksika ve Orta Amerika'nın Maya hakimiyetindeki bölgeleriyle anılır. Zaten şaşırtıcı olan kısım bu.

Uzmanlar dişlere yapılan implantların çene kemiğine nasıl sabitlendiğine dair analiz yapıyor. Aslında yüzlerce yıl önce yapılan işlemle ilgili halen bilinmeyen birçok nokta var.

Teotihuacan, Kolomb öncesi 'nın en büyük ve en hareketli şehirlerinden biriydi. 7. yy başında gizemli şekilde terk edildi. Efsanevi Güneş ve Ay piramitlerine ev sahipliği yapan gizemli şehir, daha sonra ler tarafından keşfedildi. İbadet yeri ve dini törenler için kullanıldı. 16. yy'da Teotihuacan'da birçok insan kurban edildi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

teknoenes teknoenes

Aztekler garip ya ayinleri falan da ilginç onlarındır bence

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.11.2016 14:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İnternet Toplam kayıt: 5326
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın