| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

+18 site lendi, kullanıcı bilgileri internete sızdırıldı!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 01.12.2016, 12:03 Güncelleme Tarihi: 01.12.2016, 12:10
Etiketler:
hack hacker siber saldırı siber korsan
+18 site hacklendi, kullanıcı bilgileri internete sızdırıldı!

erlar yetişkin sitesine ait 380 bin kullanıcı bilgisini internette yayınladıklarını bildirdi.

Hasan Uğur Nayır

Her gün yeni bir lenme olayı yaşınıyor. Bu seferde bir yetişkin sitesinin kullanıcı veritabanı lar tarafından ele geçirildi. Saldırganlar binlerce kullanıcı adı ve e-posta adres bilgilerini açığa çıkartan bu veritabanını paylaştı.

Motherboard sitesi tarafından yapılan analize göre sızdırılan bilgilerde, ABD ordusuna ait 40 e-posta, ayrıca Amerika, İngiltere ve başka ülkelerin hükütmet organlarıyla ilgili 30 e-posta var.

Fakat +18 sitenin sözcüsü, kullanıcı bilgilerinin tehdit altında olmadığına dair güvence verdi ve hacklenme olayını yalanladı. Sözcü kısaca e-postaların gerçek olduğunu doğrulamadıklarını ve sözde veritabanının da gerçek olduğuna inanmadıklarını söyledi. Kullanıcı bilgilerinin güvende olduğunu, şifrelerin özel bir şifreleme algoritması ile korunduğunu belirtti.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Berkay Berkay

Yalnız yanlış bilgi vermişsiniz. Hacker sadece siteyi kullanılamaz hale getirenlere denir. Bilgi çalanlara hacker değil ''Cracker'' ismi verilir. Toplumumuzda yanlış bilinen bir unsur bu. İkisini karıştırmamakta fayda var. Hacker sitenin veri tabanından bilgi hırsızlığı yaptığı anda yaptığı iş hackerlık değil crackerlık durumuna girer. Sizin gibi kaliteli bir sitenin bu haberi yanlış kelimeler seçerek yapmasına şaşırdım doğrusu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır3
cevapla 03.12.2016 01:39
Berkay Berkay

Google'a Hacker ve Cracker arasındaki fark yazmanı tavsiye ederim. Hacker bir işletim sistemini her şeyiyle en ince ayrıntısına kadar bilen programlamayı en ince ayrıntısına kadar bilen kişidir. Örnek vermek gerekirse Bill Gates bir hackerdır. Linus Torvalds bir hackerdır. Dennis Ritchie bir hackerdır. Kısaca aklınıza hacker denilince kötü bir anlam gelmesin. Ama evet toplum olarak biz site patlatana da kredi kartı bilgilerini çalana da hacker diyoruz. Dediğim gibi yaz Google amcaya göreceksin. Bunun bölümünü ve dersini alıyorum Yönetim bilişim sistemleri 3. sınıf öğrencisiyim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.12.2016 21:27
isim isim

üst yorum kahkaha sebebi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 03.12.2016 19:19
Boş Laf Boş Laf

Hacker tabiri bilgisayar korsanı olarak aktif kullanımı olan kalıplaşmış bir ifade. Google translateden hack e bakıp hacker ifadesini "kesen" anlmıyla anlamanın lüzumu yok. Şimdiye kadar da cracker'i snin ifadenle kullanan hiç bir yer görmedim. Ya herkes yanlış biliyo bi tek sen doğrusun. Ya da çok ayrıntı düşünüyorsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 03.12.2016 17:21
 18 18

Peki

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 03.12.2016 11:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güvenlik Toplam kayıt: 615
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın