| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

yi kaldırıyor mu?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 01.12.2016, 21:10 Güncelleme Tarihi: 01.12.2016, 22:35
Etiketler:
vize suudi arabistan açıklama Nihat Zeybekci Umre resmi açıklama umre vize vergi umre için vergi vize kalkıyor mu suudi arabistan vize suudi arabistan vergi görüşme iddia
Suudi Arabistan vizeyi kaldırıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde ye ikinci kez gidenlerden aldığı yi kaldıracağı edilen 'ın şimdi de yi kaldıracağı iddia ediliyor.

Uzunca bir süredir Suudi Arabistan'ın ülkemiz için yi kaldırıp kaldırmayacağı konuşuluyor. Ancak son zamanlarda bu konu daha yüksek sesle konuşulmaya başladı. Çünkü şu günlerde bu konuyla ilgili yetkili isimlerden ciddi lar geliyor ve bu konuyla ilgili Suudi Arabistan ile kısa bir süre sonra masaya oturulacağı belirtiliyor.

Vize kalkacak mı?

Bu konuyla ilgili son açıklama Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den geldi. Zeybekci, "Ticari anlamda, iki ülkenin ticari erbabı anlamında özel bir statü ile vizeyi tamamen serbest hale getirmenin bir yolu mutlaka ve mutlaka bulmalıyız diye düşünüyorum." açıklamasını yaptı.

Bu açıklamanın ardından için vizenin kalkacağına yönelik lar daha yüksek sesle konuşulmaya başladı. Tur firmalarından da bu yönde açıklamalar geliyor.

Görüşmeler başlıyor

Diğer taraftan Suudi Arabistan ile vizenin kaldırılmasına yönelik nin önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bu konuyla ilgili resmi bir açıklama da yine bu yapılacak olan toplantının ardından gelecektir. Bu konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Umreye ikinci kez gidenlerden alınan vergi de kalkabilir

Öte yandan bir süre önce de Suudi Arabistan'ın ye ikinci kez gidenlerden aldığı 540 Dolar tutarındaki ek yi kaldıracağı iddiaları ortalıkta dolaşmıştı. En son görüşmeler devam ederken sızan bilgiler arasında 3 yıl içinde birinci gidişten sonrakilerden alınacak olan vergi; aynı hicri yıl içinde birinciden sonraki gidişlerden alınacağı belirtilmişti.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel Toplam kayıt: 11163
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın