| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Tarihi etkileyen 7 Linux Dağıtımı

Tarihi etkileyen 7 Linux Dağıtımı

İşletim sistemi deyince insanın aklına doğrudan Windows geliyor. Ezici bir pazar payı üstünlüğüne sahip olan Microsoft açıkçası Windows 7'ye kadar doyurucu bir işletim sistemi sunamamış olsa da sorgusuz sualsiz herkesin ilgisini çekti. Sessiz sedasız komüniteler, topluluklar tarafından geliştirilen dağıtımlarıysa Microsoft'un işletim sistemleriyle karşılaştırıldığında daha iyi işlere imza attıkları zamanlar olduğunda bile büyük bir kitleye ulaşamadılar. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi tabii ki uygulama fazlalığı. Her ne kadar destekçileri neredeyse her Windows yazılımının bir benzerini (bazen çok daha iyisini) Linux dağıtımları için hazırlasalar da insanları "Aslında Windows'ta yapabildiğiniz herşeyi Linux'ta da yapabilirsiniz"e inandırmayı başaramadılar. Buna rağmen milyonlar tarafından kullanılan Linux dağıtımlarının bilgisayar dünyasının "elit kesim"ine ulaştığından kimse şüphe edemez.

Linux dağıtımlarının bu günkü haline ve yerine ulaşmasını sağlayan, bizler için en önemli 7 dağıtımı sizler için seçtik.
Giriş Tarihi: 11.03.2011, 12:15 Güncelleme Tarihi: 06.04.2011, 17:21
yorum yap tecrübeni paylaş

kalan karakter 1000

tecrübe nasıl paylaşılıyor beyler tecrübe nasıl paylaşılıyor beyler

tecrübe nasıl paylaşılıyor beyler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.09.2013 18:53
Kemal Özgür Kemal Özgür

Pardusun bu listede olmaması gerekirdi tamamıyla çalıntı fikirler üstüne oturtulmuş basit bir linux dağıtımıdır neticede. Pardustan önce kullanılan başka linuxlar vardı Turkuaz, Gelecek Linux gibi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 05.07.2011 15:33
... ...

pardus Türkiye'de en çok kabul gören linux dağıtımı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 24.07.2011 19:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın