| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Ulusal kanalların web TV karşılaştırması

Ulusal kanalların web TV karşılaştırması

Kanallar artık arşivden ziyade, dizilerini kaçıranlar için web TV'lerini güncelliyor. Fakat hangi web TV'ler izlemeye değer?

"Hiç televizyon seyretmiyorum"cu insanların bile en kötü ihtimalle bilgisayarlarından bir şekilde televizyon programları izlediğini biliyoruz. Bunun en güzel örneği de yakın zamanda final bölümü ile ekranlara veda eden Lost. Televizyon izlemeyen kişilerin en büyük problemi reklamlara dayanamamaları. Bir nefeste diziyi veya izlediği filmi bitirmek isteyen bu kişilerin de tercihi haliyle internette izlemek oluyor. Bunun dışında artık çoğu eve tek televizyon yeterli olmuyor. Örneğin evin erkeklerinin futbol maçı izleyeceği bir akşamda, bayanların da dizi izlediğini düşünürsek, ikinci televizyon ya da daha ucuz bir çözüm olarak, kanalların web siteleri şart. Fakat burada da en büyük sorun görüntü kalitesi ve ara sıra yaşanan takılmalar. Ulusal kanalların 'lerini değerlendirirken haftalık yayınlanan programların güncellenme sıklığını "Güncellik" altında puanlandırdık. Web TV'de bulunan birbirinden farklı türde yayınların sayısını "Çeşitlilik" altında değerlendirdik. Kanalların eski programlarını bulabileceğiniz arşivlerinin ne kadar eskiye dayandığı ve ne kadar geniş olduğuyla ilgili puan da "Arşiv" altında. Programların hangi çözünürlükte sanal ortama aktarıldığını "Görüntü Kalitesi" altında puanlandırırken, web sitesinin genel tasarımı ve kanallardaki programlara ulaşma rahatlığını da "Kullanım Kolaylığı" altında puanlandırdık. Her puan kategorisinde farklı katsayılar kullanarak da "Karar Puanı"nı belirledik.
Giriş Tarihi: 24.12.2010, 13:49 Güncelleme Tarihi: 20.09.2011, 17:16
yorum yap tecrübeni paylaş

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın