| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Dünya tarihinde internetin parmağı

Dünya tarihinde internetin parmağı

Dünya tarihi boyunca sır saklamak güven meselesiydi. Fakat günümüzde internet sır saklamayı neredeyse imkansız kılan bir araç haline geldi.

İnternet, bildiğimiz haliyle ilk kez bundan 20 yıl önce, İsviçre’de kuruldu. İnternetten sadece 10-15 yıl önce insanlar, bilgisayarların bile çok lüks olduğunu, kesinlikle geniş alanda yayılamayacağını iddia ediyorlardı.
Günümüzde bırakın bilgisayarları, masaüstü bilgisayarlardan daha yüksek fiyata satılan, internete girebilen cep telefonları bile çoğu insan için lüks değil, bir ihtiyaç. İnternetin kullanım alanı 20 yıl içinde beklenen ya da hedeflenenin o kadar dışında büyüdü ki, insanlar evlerine alacakları patatesi, soğanı bile karşı apartmanın altındaki marketten değil, online mağazalardan alır oldular.
Tabii 20 yıl içinde bu kadar genişleyen, kontrol dışında büyüyen internet kullanımının da kırılma noktaları oldu. İnsanların internete bu kadar değer vermesi, adeta hayatlarını internet bağlantısıyla yaşamaları da ne dayanıyor.
Giriş Tarihi: 24.12.2010, 16:21 Güncelleme Tarihi: 20.09.2011, 17:16
yorum yap tecrübeni paylaş

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Dosyalar tümü (19)

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın