| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Dropbox

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 03.01.2011, 11:35 Güncelleme Tarihi: 06.01.2011, 13:58
Etiketler:
yedekleme web servis senkronizasyon dropbox
Dropbox
Tasarım 95
95 puan
Özellikler 95
95 puan
Performans 95
95 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Dosyalarınızı internet üzerinde yedeklerken aynı zamanda işletim sistemi gözetmeksizin her bilgisayardan ulaşma imkanı bulacaksınız. Bu bilgisayarların birbirleriyle senkronize olması da cabası.

Çoğu kişinin bilgisayarlarını düzenli olarak yedeklememesinin, hatta hiç yedeklememesinin başlıca sebebi üşengeçlik; özellikle yedekleyeceğiniz dosyaların büyüklüğü biraz fazlaysa. Bilgisayarınız üzerindeki en önemli varlığınız DivX film ya da MP3 arşiviniz ise, harici bir sabit diskte yedekleme yapabilirsiniz. Fakat iş evrakları, kişisel dosyalarınız, fotoğraflarınız gibi nispeten daha az yer tutan önemli dijital verilerinizi internet üzerinde ücretsiz olarak yedekleyebilirsiniz. Bu işlem için onlarca farklı site bulabilirsiniz. Fakat Dropbox'ın sunduğu akıcılığı başka hiçbir servis sunamıyor.

www.dropbox.com adresinden ulaşabileceğiniz servisi isterseniz tamamen online olarak kullanabiliyorsunuz. Fakat servisin en başarılı özelliği masaüstü uygulaması. Bilgisayarınıza kurduğunuz Dropbox uygulaması, masaüstünüze Dropbox adı altında bir klasör açıyor. Bu klasörün bilgisayarınızın gözünde diğer klasörlerden hiçbir farkı yok, fakat Dropbox tarafında ise buraya attığınız her dosya Dropbox'ın bulut serverlarına gönderilerek yedekleniyor. Bu sayede dosyalarınıza daha sonra isterseniz internet üzerinden, isterseniz bilgisayarınızdan ya da isterseniz farklı bir işletim sistemi kullanan bilgisayardan bile ulaşabiliyorsunuz. Senkronizasyon özelliği sayesinde ana bilgisayarda düzenlediğiniz Dropbox klasörünün içeriği aynı şekilde diğer bilgisayarlarda da değişiyor.

Dropbox uygulamasının sürekli yedekleme ve senkronizasyon işlemi yapıyor olması gözünüzü korkutmasın. Ayarlardan kullanılan bağlantıyı istediğiniz gibi belirleyebiliyorsunuz. Bu sayede siz işlerinize devam ederken Dropbox da arka planda sizi etkilemeden işlerini yapmaya devam ediyor.

Servis sadece 2 GB'lık bir alan veriyor size. Sadece döküman ve fotoğraf yedekleyecekseniz bu alan yeeterli. Fakat daha büyük boyutlu dosyaları sisteme yüklemek istiyorsanız belirli bir ücret gerekiyor. Ücret ödemeden alanınız genişlesin istiyorsanız ise, arkadaşlarınızı Dropbox üyesi yapabilirsiniz. Sizin referansınızla sisteme üye olan her kişi size de 250 MB ekstra alan kazandırıyor.

Dropbox genel olarak çok başarılı bir servis. Yaptığı işi en iyi, en performanslı biçimde yapıyor. Ayrıca masaüstü uygulamasının anında senkronizasyon özelliği de çok başarılı. Yedekleme her bilgisayar için şart, Dropbox bunu mümkün olan en kolay hale getiriyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

hasbalaban hasbalaban // ŞIRNAK

Ben yandex disk kullanıyorum bana daha basit ve daha kullanışlı geliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.01.2015 13:04
ahmetfx ahmetfx // ANKARA

Sağlam rakipleri var artık. Google Microsoft Yandex gibi. Ama hala kullanıyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.01.2015 01:32
ayazturk ayazturk // BALIKESİR

Sistem gayet iyiye benziyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.01.2015 14:13
ekiz06 ekiz06

Microsoft One Drive kullanıyorum, Cloud teknolojisinde çözümleri ve Azure gibi devasa bir yapısının olması bana daha güvenilir geliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.01.2015 16:05
Reyizz Reyizz // ANKARA

Vay be adamlar neler yapmış arkadaş. Hem verilerin bilgilerin internette hem de güvende gerçekten mükemmel sistem. Masaüstü uygulamasına diyecek bir laf bile bulamıyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.01.2015 15:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın