| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

The Lego Movie Videogame (PS3)

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 27.06.2014, 09:52 Güncelleme Tarihi: 27.06.2014, 10:14
Etiketler:
The Lego Movie Videogame lego ps3 pc oyun inceleme artılar eksiler video puan sistem gereksinimleri film
The Lego Movie Videogame (PS3)
Grafik 75
75 puan
Ses 75
75 puan
Oynanabilirlik 75
75 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Bugüne kadar birçok farklı karaktere kucak açan LEGO evreninin size ihtiyacı var.

Eğer video oyun tutkunuysanız, mutlaka LEGO temalı oyunlardan da haberdar olmuş, en azından kıyısından köşesinden de olsa ilgilenmişsinizdir. Sinema tarihinin en karizmatik karakterlerinden tutun da en güçlülerine kadar birçok figür, LEGO evreninde sevimli halleriyle karşımıza çıkmıştır, çıkıyor ve çıkacaktır da. Batman'den tutun Harry Potter'a, Hulk'tan Yüzüklerin Efendisi'ne kadar. Ancak bu kez durum biraz farklı. Yine bir LEGO oyunu var karşımızda, ancak bu kez farklı bir temadan yararlanarak değil, direkt olarak LEGO'ları gösteren bir LEGO oyunu.

The Lego Movie Videogame, adından da anlaşılacağı üzere bir film oyunu. Geçtiğimiz şubat ayında vizyona giren bu animasyon filmi, LEGO evrenini beyazperdeye taşıyor. Evren, kötü LEGO'lar tarafından tehdit altındadır ve bu tehditi ortadan kaldırmak için bir adam, yani bir LEGO ön plana çıkar, ki bu da Emmet'tir. Aslında sıradan biri olan Emmet, arkadaşlarıyla birlikte kötü güçleri püskürtmeli ve LEGO evreni korunmalıdır. İşte oyunumuz da bu filmden güç olarak PC ve konsollar için satışa sunuldu.

LEGO parçalarından oluşturulmuş bir dünya

TT Fusion ve TT Games tarafından hazırlanan bu aksiyon macera oyunu, oynanış olarak önceki LEGO oyunlarından pek farklı değil. LEGO'dan tasarlanmış karakterleri kontrol ediyor, bölüm ve görevlere göre bu karakterler arasında geçişler yapıyorsunuz. Çünkü her karakterin farklı özellikleri var ve göreve en uygun olan özelliklerden yararlanmanız lazım. Önce basit düşmanları hallediyor, sonra biraz bulmaca çözüyor, etrafı kırıp dökerek puan topladığınız gibi bir de boss'ları ortadan kaldırarak yolunuza devam ediyorsunuz. Klasik LEGO oyun teması, LEGO'nun öz oyununda da karşımıza çıkıyor.

Oyunda temele olarak iki farklı karakter türü var. Bunlar Regular Builders ve Master Builders. Regular LEGO'larımız standart onarım, düzenleme ve benzeri şeyleri yapabiliyor. Master'lar ise, biraz daha ötedeler. Etraftan topladıkları LEGO parçalarıyla yepyeni şeyler de ortaya çıkarabiliyorlar.

Her biri farklı özelliklere sahip onlarca farklı karakter

Oynanabilir olarak 90'ın üzerinde (Batman, Superman, Mummy, Panda Guy, Vampire, Witch, Gail, Bad Cop, Gordon Zola gibi) farklı karakter var ve hemen her LEGO oyununda olduğu gibi bu oyunda da en güçlü taraf olarak bunu gösterebiliriz. Çünkü her karakterin kendine has tasarımı, tarzı ve özellikleri oluyor.

Oyunun görsel olarak son çıkan LEGO temalı oyunlarla mukayese edildiğinde ciddi bir gelişmesi bulunmuyor. Ortalama olarak gösterebileceğimiz görsellik, daha çok şirin olarak nitelendirebileceğimiz karakterler ve renkli dünya tasarımlarıyla oyuncuların kalbini çalmayı deniyor. İşitsel olarak da ortalama bir kalite söz konusu.

Sonuca gelecek olursak The LEGO Movie Videogame, renki dünyası ve onlarca farklı karakteriyle eğlenceli bir oyun. Ancak oynanış ve görsellik anlamında önceki LEGO oyunlarından pek farkı olmaması, onu pek de çekici bir oyun yapmıyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

mirror688 mirror688 // ADANA

Küçükken bunun hockey oynunu cok severdim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.01.2015 19:24
melih.akn melih.akn // İZMİR

lego oyunlarını hiç sevmem. gerçekçiliği artırılmış oyunlar var iken niye gidip çok sanal görünümlü bi oyun oynanır anlamış değilim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 30.01.2015 17:55
ckaymakk ckaymakk // SAMSUN

LEGO oyunu hiç oynamamıştım . Bu oyunu deneyeceğim güzel bir şeye benziyor. Oynayan arkadaşlardan yorum alabilitmiyim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.01.2015 22:22
ernyngn ernyngn // İSTANBUL

Bu tip oyunları sevmiyorum ama kardeşimi susturmak için iyi işe yarıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 29.01.2015 19:59
okan.albayrak1 okan.albayrak1 // ANKARA

oynamak lazım bence hoşuma gitti çocukluğum aklıma geldi :D

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.01.2015 13:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın