| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

The Amazing Spider-Man 2 (PS3)

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 26.06.2014, 11:52 Güncelleme Tarihi: 26.06.2014, 12:04
Etiketler:
the amazing spider-man 2 video game beenox activision aksiyon örümcek adam oyun inceleme ps3 playstation 3 stan lee marvel Ultimate Spider-Man
The Amazing Spider-Man 2 (PS3)
Grafik 65
65 puan
Ses 70
70 puan
Oynanabilirlik 65
65 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

"Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" demeyeceksin, yoksa zararlı çıkarsın.

Sizi bilmem, ancak benim Ultimate Spider-Man'e karşı ayrı bir ilgim var. Çizgi romanlardan ve filmlerden video oyunlara uyarlanan isimler genellikle pek başarılı olamaz. Bunun sebebi de çoğu kez bu oyunların yapımcı firmalar tarafından birer "nasıl olsa hayranları tarafından alınır" tipinde oyunlar olarak görülmesi, biraz da orijinal ürünlere reklam aracı olarak kullanılmak istemeleridir. Ultimate Spider-Man, işte bu düşüncelerin yoğun olduğu bir sektörde, ortalamanın üzerine çıkabilmiş ve oyuncuları eğlendirmeyi başarabilmiş bir oyundur bana göre. Tabii ki öncesinde ve sonrasında birçok Örümcek Adam oyunu yapıldı, ama bunlar da pek başarılı olmadı doğrusu.

Ve şimdi, önümüzde The Amazing Spider-Man 2 var. 2 Mayıs 2014'te vizyona giren filmin çizgi roman soslu oyunu. Filmle bire bir ilerlemeyen bu oyun, açık dünya bir haritaya sahip. Yapay zekası çok da üst düzey olmayan düşmanlarla dövüşüyor, Manhattan'da ağ atarak ilerliyor, ara ara güçlü düşmanlarla, ara ara da sürprizlerle karşılaşarak Örümcek Adam olmanın keyfini çıkarıyorsunuz. Tabii ki oyunun size sunduğu limitler doğrultusunda.

"Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" demeyeceksin

Oyunumuz genç Peter Parker ve amcasıyla ilgili bir videoyla başlıyor. Eğer Spider-Man çizgi filmlerini izlediyseniz, bu sahneler size tanıdık gelecektir. Hayır, bire bir aynı değil, ama yaşanan olaylar tanıdık gelecektir. Bir hırsız hızla kaçıyor ve mağdur kişi de Peter'dan yardım istiyor. Peter ise "Bu benim sorunum değil" diyerek ilgilenmiyor bile. Ama birkaç dakika sonra görüyor ki çok sevdiği Ben amcası öldürülmüş. Bilin bakalım kimin yüzünden? Ve böylelikle Spider-Man serüveni de başlamış oluyor.

Manhattan'dayız ve detaylı olarak tasarlanmasa da açık dünya bir haritamız var. Yüksek binalara ağ atarak oradan oraya zıplıyor, zaman zaman yan görevler yaparak halkın sevgisini kazanmaya çalışıyoruz. Ama asıl amacımız ana görevleri tamamlamak. Oyunda Carnage, Shocker, Black Cat, Green Goblin ve Kingpin gibi karakterler bulunuyor. Hatta Spider-Man'in yaratıcısı Stan Lee'yi de bir çizgi roman dükkanında görebiliyorsunuz. Ufak, ama güzel sürprizlerden bir tanesi bu mesela.

#Sayfa#

PlayStation 3'te denediğim yapımın oynanış mekaniği zor değil. Birkaç tuş yardımıyla birçok hareket yaparak düşmanlarınızı bir bir pataklıyorsunuz. Yakın dövüş konusunda düşmanlarınız da düşük yapay zekalarıyla size yardımda bulunuyor aslında. Biraz ağ, birkaç tekme ve biraz da yumruk. Özellikle ağ atıp Manhattan semalarında gezinirken ve düşmanlarla girdiğimiz aksiyonda, Spider-Man'in animasyonlarının güzel olduğunu fark ediyorsunuz. Zaten ince bir tasarımı bulunan karakter, tıpkı bir lastik gibi esnek de. Görsel olarak oyunun en güzel tarafı bu belki de.

Daha iyi olabilirdi

The Amazing Spider-Man'de aksiyon ve espri bir arada yer alıyor. Özellikle serinin sıkı takipçileri için güzel detaylar mevcut. Yine Peter Parker'ın evine giderek, daha önce oynadığınız görevleri tekrar oynayabiliyor, kostümlerden diğer ekstralara kadar birçok geliştirme seçeneğine de erişebiliyorsunuz.

Son sözlere gelecek olursak Beenox tarafından geliştirilen The Amazing Spider-Man 2, özellikle Örümcek Adam serisi hayranlarının ilgisini çekebilecek bir oyun olmuş. Spider-Man'in esnek yapısı ve Manhattan'da özgürce ağ atarak ilerleyebiliyor oluşu, sanki diğer Spider-Man oyunlarına göre biraz daha iyi olmuş. Oyunun görsel tarafında ve görev sisteminde biraz daha özen gösterilseydi, daha fazla oyuncuyu da etkileyebilirdi.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

zeynel251 zeynel251 // ADANA

Filim deki başarı oyunda görülemedi grafikler kötü ve oyun sıkıcı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 03.02.2015 20:46
cecenorhan cecenorhan

Ilk okurken inşallah görselliği iyidir dedim değerlendirmeye yazmışlar zaten görsellik kötü diye :(

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 03.02.2015 14:51
enes tulek enes tulek // İSTANBUL

ortalam bir oyuncuyu tatmin edebilecek düzeyde, fakat az profesyonel bir adam oynarsa oyundaki basitlik canını sıkabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 02.02.2015 22:48
mnprlr mnprlr // İSTANBUL

Beklentileri karşılamaz biraz basıt kalmış

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 30.01.2015 21:32
anilkrks anilkrks // İZMİR

filmi okadar da hos degil ama oyun güzel oyunlar her zaman güzel olmustur cunku filmde sadece 1yada 2 süperkötü varken oyunda onlarca kötü ile carpışıyosun

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 30.01.2015 18:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın