| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Lego: Marvel Super Heroes (PS3)

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 25.11.2013, 10:14 Güncelleme Tarihi: 25.11.2013, 11:28
Etiketler:
lego marvel lego marvel superheroes pc ps3 X360 hulk iron man oyun inceleme artılar eksiler puan review ekran görüntüleri pc sistem gereksinimleri tt games warner bros
Lego: Marvel Super Heroes (PS3)
Grafik 75
75 puan
Ses 75
75 puan
Oynanabilirlik 75
75 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Lego'lardan oluşan bir dünyayı, yalnızca Lego'lardan oluşan süper kahramanlar kurtarabilir.

Lego temalı oyunlarla birlikteliğimiz daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Yanlış anlamayın, oyunların ömürlerinin uzunluklarından değil, adet olarak fazlalığından söz ediyorum. Zira her birinin 8-10 saat civarında süren senaryo modları ve benzer oyun yapıları bulunuyor, ancak her sene yeni üyeleri geldiği için Lego modası da hiç bitmiyor. Bu sefer elimizdeki oyun, yüzlerce Marvel kahramanını bir araya getiren Lego: Marvel Super Heroes.

Lego oyunlarının efendisi olarak gösterebileceğimiz TT Games tarafından hazırlanan oyun, PC ve konsollar için raflarda yerini aldı ve birçok Marvel hayranına (Tabii ki Lego hayranına da), dünyayı kurtarma fırsatını sunuyor. Hem de bunu birçok farklı karakterin gözünden, birçok farklı özellik ve iş bitirme yetenekleriyle sunuyor.

Dünyayı kurtarmak için...

Oyunun açılış ekranında, Silver Surfer, Iron Man ve Hulk gibi karakterleri görüyoruz. Birileri bir şeyleri bozma, diğerleri de bunu engelleme peşinde, bu çok belli. Kısa süre sonra Nick Fury de olaya dahil oluyor. Tahmin edeceğiniz üzere, Hulk ve Iron Man, iyi tarafta yer alıyor. Oyuna bu ikiliyle başlıyor olmamız, bence güzel bir karar. Zira özellikle The Avengers'taki komik ortaklıklarının ardından daha da popüler oldukları bir gerçek. Yaşanan diyalogların da yardımlarıyla oyundaki mizahi unsurlarda bu ikilinin önemli payı olduğunu söyleyebiliriz.

Peki süper kahramanlarımız kimi durdurmaya çalışıyor? Tabii ki Doctor Doom'u. Doctor Doom, Cosmic Brick'lerin (Kozmik Tuğlalar) peşinde. Loki (Hani Hulk'ın The Avengers'ta dayak manyağı yaptığı tanrı...) ve diğer kötülerle bir araya gelip güçlü bir silah yapma peşinde, ki ismi de Doom Ray of Doom.

#Sayfa#

Vur, kır, parçala

Konu bir Lego oyunu olunca, bu tabirleri kullanmak gayet doğrudur diye düşünüyorum. Zira karakterlerimiz Lego olduğundan, ciddi hasar gördüklerinde parçalara ayrılıyor. Yakın dövüş için standart dövüş yeteneklerimiz bulunurken, uzaktan saldırılarda da yönettiğimiz karakterlerin özelliklerini kullanabiliyoruz. Oyunda 100'den fazla Marvel karakteri yer alıyor (Hulk, Iron Man, Spider-Man, Silver Surfer, Loki, Wolverine, Rhino, Venom, Elektra, Captain America gibi...) ve hemen hepsini kontrol edebiliyoruz. Bu da bence oyunun en sağlam tarafı. Birçok farklı karakteri kontrol ediyoruz ve bu, her karakterin kendine has özelliklerini kullanabilmemizi de sağlıyor.

Oyun mekaniği önceki Lego oyunlarıyla aynı. Ufak tefek bulmacalar, mıntıka temizlikleri ve karakter yeteneklerine göre aşılan engeller var karşımızda, bazen de diğerlerine nazaran daha güçlü olan düşmanlar. Tek tuş yardımıyla karakter değişimleri yapabiliyoruz. Örneğin, Iron Man ve Hulk'ı kontrol etme şansımız var ve önümüzde büyük bir engel varsa, Hulk'ı seçip, onun kalıbından ve gücünden yararlanabiliyoruz.

Lego ve Marvel seviyorsanız

Sonuç olarak Lego Marvel Heroes, önceki Lego oyunlarından görsellik ve oyun sistemi olarak pek farklı değil. Bu oyunu dikkat çekici kılan ise, az evvel de belirttiim gibi 100'den fazla Marvel karakterini ve dolayısıyla özelliklerini yönetebiliyor oluşumuz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

nanox3590 nanox3590 // BURSA

steamden alıcam ama yerel eşli olarak gözüküyo dlc paketlerinde ise çok oyunculu çok oyunculu doğrumudur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.02.2015 11:50
enes tulek enes tulek // İSTANBUL

lego oyunları serisindeki hatalardan biri bence karakterlerin çevre ile olan etkileşimi, lakin bloklarla dolu bir dünyada bloklarla yaratılmış bir karakteri oynuyoruz ve çevredeki hiç bir şeyi kıramıyoruz. bence binaları duvarları yıkabilme olayını open world ile harmanlayıp sunsalar çok sağlam bir oyun çıkabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.02.2015 00:15
ahmetfx ahmetfx // ANKARA

Lego serisinde bir çok oyun var. Yüzüklerin Efendisi ve Marvel Kahramanları olanları oynadım. Pek sarmadı açıkçası. Kendisine has bir kitlesi olabilir diye düşünüyorum, SIMS gibi..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.01.2015 11:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın