| Üye ol | 19 Ocak 2017,Perş

Vestel iDock Sub

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 28.06.2011, 15:55 Güncelleme Tarihi: 28.06.2011, 17:28
Etiketler:
vestel idock Vestel iDock Sub
Vestel iDock Sub
Tasarım 65
65 puan
Özellikler 65
65 puan
Performans 65
65 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Müzikle uyanmak isteyenler için tasarlanmış iDock serisinin en yüksek ses çıkış gücüne sahip olanı iDock Sub.

iPod ve mp3 çalarlar ile bağlantı imkanı sunan iDock Sub'ın tasarımı yuvarlak hatlara sahip. 2x6 W gücündeki hoparlörlere ek olarak 15 W subwoofer ile toplam ses çıkış gücü 27 W değerine ulaşıyor.

iPod için özel

iDock Sub, özellikle iPod kullanıcıları için tasarlanmış, cihazın üzerinde bulunan iPod yuvasında iPod ve iPhone şarj edilebiliyor. iPod'unuzu cihaza bağlamak oldukça kolay, iPod'unuz iDock'a bağlı iken yine iPod'un tüm kontrollerini yapabiliyoruz. Uzaktan kumanda ile şarkıları ileri ve geri almak mümkün.

Cihazın üzerinde ana kontrolünü sağlayan yarım küre şeklinde iki düğme mevcut. Bu düğmelerden soldaki açma/kapama, radyo ve saat ayarlarını, sağdaki ile ses, bass, tiz ayarlarını yapabiliyorsunuz. Ana kontrol düğmelerinin etrafında mavi bir ışık bulunuyor. Bu ışıklar cihaza görsel bir zenginlik katıyor ancak bu ışıkları kapatmak ya da parlaklığını azaltmak mümkün değil. Cihaz üzerindeki dimmer düğmesi ile cihaz ekranının parlaklığını 4 farklı seviyede ayarlamak mümkün.

Alarm Fonksiyonu

iDock Sub 2 farklı alarm kurmamıza izin veriyor. Al1 ve Al2 olarak ekranda beliren bu alarm saatlerinde çalması için iPod, Radyo ve Beep olarak 3 farklı seçenek mevcut. Alarmda snooze (şekerleme) ayarı mevcut. Uzaktan kumanda ile de snooze fonksiyonu çalışıyor. Alarm konusunda gördüğümüz en önemli eksiklik ise alarm çaldığında ses seviyesinin otomatik olarak 20'de açılmasıydı. Yani cihaz en son kullanıldığındaki son ses seviyesi ile açılmıyor ya da siz alarm için müziğin ses seviyesini belirleyemiyorsunuz. Bu yüzden sabah yüksek seste müzik ile uyanmak zorunda kalabilirsiniz. Cihazın ses seviyesi maksimum 40 olarak belirlenmiş.

Radyosu hayal kırıklığı

iDock Sub'ın radyosu açıkçası hayal kırıklığı yarattı. Radyo anteni görevi gören uzunca bir kablo olmasına rağmen radyonun iyi çekmediğini gözlemledik. Radyo için ayrılmış 15 hafızalık kanalı ise dilediğimiz gibi ayarlamamıza izin verilmemiş. Uzaktan kumanda da yer alan memory tuşuna basınca FM bandını baştan tarayıp ilk 15 radyo kanalını hafızasına yerleştiriyor. Bu radyo hafızalarını değiştirmek maalesef mümkün değil.

Ses Kalitesi Vasat

Cihaz iDock serisinin en yüksek ses çıkış gücüne sahip cihazı olmasına rağmen ses kalitesi vasatın üzerine çıkamıyor. Bas ve tiz kalitesini test etmek için iPod ile 320 kb gibi yüksek ses kalitesine sahip mp3 formatında dosyalar kullandık. Bas ve tiz kalitesi vasatın üzerine çıkamadı. Beklentiniz iPod ve mp3 çalarınızdan müzik dinleyebilmek ile sınırlı ise ses kalitesi yeterli gelecektir.

Cihaz adaptöre bağlı çalışıyor. Ancak elektrik kesintilerinde saat ve alarm bilgilerinin silinmemesi için cihazın altında 2 adet 1.5V , AA pil yuvası bulunuyor. Gözümüze çarpan bir diğer ayrıntı ise iDock Sub'ın 12'lik saat dilimine göre saati göstermesi, cihazın saatini 24'lük saat dilimine alamıyorsunuz. Öğleden sonrası için saatin yanında PM yazısı beliriyor.

Sleep Fonksiyonu

Cihazın üzerinde yer alan Sleep düğmesi ile 15,30,45 veya 60 dakika sonra cihazın otomatik kapanmasını sağlayabilirsiniz. Dikkatimizi çeken bir detay ise uzaktan kumanda üzerindeki Dimmer tuşunun aslında Sleep fonksiyon tuşu olduğu, muhtemelen bir yanlışlık olmuş ve uzaktan kumandaya Sleep yerine Dimmer yazılmış.

Cihazın üst bölümünde yer alan subwoofer hoparlörün etrafında ise alarm, saat, alarm mode ve diğer menü düğmeleri estetik bir tasarım ile yerleştirilmiş.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

muhammetkara78 muhammetkara78 // İÇEL

Vestel her işe el atmaya başladı Türk malı olarak gurur duyuyoruz ancak Çin malları gibi üretmeye başladı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.02.2015 10:03
mirror688 mirror688 // ADANA

Haberde de anlatıldıgı uzere harici olarak müzik dinlemede hiçbir zevk almazsınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.02.2015 09:19
Ertuğrul Türkcan Ertuğrul Türkcan

tam bir hayal kırıklığı bu iDock serisi, Vestel ucuz Çin mallarını keşke ithal etmese.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 01.07.2011 19:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın