| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

Samsung HT-C550/XTR

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 31.01.2011, 16:01 Güncelleme Tarihi: 21.11.2011, 09:38
Etiketler:
samsung samsung HT-C550/XTR ev sinema sistemi
Samsung HT-C550/XTR
Tasarım 80
80 puan
Özellikler 80
80 puan
Performans 80
80 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Bütçesini zorlamadan ev sinema sistemi keyfini yaşamak isteyenlerin gözdesi olmaya aday.

Sinema deneyimini evde yaşamak isteyenler için olmazsa olmazlar arasında ev sinema sistemi önemli bir yere sahiptir. 90'lı yıllarda sinemalarda yaşadığımız çok kanallı ses deneyimlerini artık birçoğumuz evimizde yaşıyoruz. Yüksek çözünürlüklü televizyon yayınları ile birlikte çoklu ses kanal seçenekleri de standart olarak sunulmaya başlandı.

Ev sinema sistemleri çok geniş bir yelpazede tüketicinin karşısına çıkıyor. Profesyonel düzeyde bir beklentiye cevap vermese de tatminkâr bir 5+1 seçeneği sunan ve kesenize uygun bir ev sinema sistemi olarak yakın zamanda satışa sunulan Samsung HT-C550 yi TeknoKulis incelemesine aldık.

HT-C555 modelinden tek farkı kule hoparlörlerin kullanılmamış olması. HT-C550 kule hoparlörleri için yeri olmayan ya da kule hoparlörlerin görüntüsünden hoşlanmayanlar için güzel bir alternatif. Toplam 1000 watt ses çıkış gücüne sahip görünse de bunun çıkış amplifikatörünün sağlayabildiği maksimum elektrik gücü olduğunu hatırlatmakta fayda var. Cihazı Samsung LED TV ile test ediyoruz. HDMI kablo ile medya oynatıcısını televizyonun HDMI girişine bağlıyoruz. Uzaktan kumandasının biraz karışık olduğunu söylemeliyiz. Fim izlerken film dilini ya da altyazıyı değiştirmek için ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor. Samsung marka bir televizyon ile birlikte kullanırsanız tek bir uzaktan kumanda kullanabilir ve uzaktan kuman koleksiyonu yapmak zorunda kalmazsınız. Hoparlör bağlantılarını ayarlar menüsünden test etmek mümkün. Sağ ve sol kavramları genellikle karıştırılabiliyor. Televizyona göre sağ sol mu yoksa izleyene göre mi? Samsung'ta bu sorunun cevabı izleyene göre.

iPod ve iPhone bağlantı aparatı cihaz ile birlikte ücretsiz geliyor. Bu sayede iPhone ya da İpod'unuz ile bağlantı kurarak ses, fotoğraf ve video dosyalarınızı kolaylıkla çalıştırabiliyorsunuz.

Cihaz üzerinde USB 2.0 bağlantı mevcut, USB bellek sorunsuz çalışırken USB harici disk çalışmadı. Bağlantı kurmak istediğimiz harici disk 500GB Samsung marka bir diskti. Kullanma kılavuzunda belirtilmemiş ancak sanırız ki USB bağlantısı ile ilgili bir limit söz konusu. USB bağlantısı üzerinden mp3 çalarlar sorunsuz çalışıyor. iPod ile bağlantı kurduğumuzda cihazın karışık çalma (Shuffle) özelliğinin devre dışı kaldı. iPod çalma listeleri ise seçilebilir halde ekranda sorunsuz çıktı. Optik bağlantı girişini kullanarak HD uydu alıcımız ile bağlantı kurduk ve çoklu kanal ses ile HD yayınlanan bir futbol maçını stadyum atmosferini yaşarcasına izleyebildik. Tüm HD maç yayınlarında çoklu kanal ses desteği olmadığını belirtelim. Biz testlerimizi TRT HD'de yayınlanan Bundesliga maçları ile yaptık ve başarılı sonuçlar aldık.

Ev sinema sistemlerinin en büyük sıkıntısı hoparlörler yerleştirilirken oluşan kablo kirliliği, HT-C550 kablosuz bağlantı ön hazırlığına sahip bir ürün. Kablosuz adaptörünü ve kablosuz hoparlörlerini satın almanız halinde kablosuz ev sinema sistemi olarak kullanmanız mümkün. RDS özelikli FM radyosu ise 15 kanal hafızasına sahip. Blu-ray disk desteğinin olmaması bir eksi gibi görünebilir. HT-C550 için Anynet isimli bir yazılım kullanılmış ve sinyal değiştiğinde bunun bazen cihaz tarafından algılanamadığını gördük. Bu durumlarda manuel olarak function tuşundan seçim yapmamız gerekti. Sonuç olarak Samsung HT-C550 profesyonel beklentileri karşılayamayabilir ancak ekonomik bir ev sinema sistemi arayanlar için uygun bir seçim görünüyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

anilkrks anilkrks // İZMİR

evde sinema keyfi yaşamak için iyi hem ekonomik daha ne olsun şahane

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.02.2015 17:34
zeynel251 zeynel251 // ADANA

Samsung HT-C550 eskisede rakipleri ile hal yarışacak düzeyde.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.02.2015 17:18
BMWcandır BMWcandır // BURSA

Samsung ev sinema sisteminin ideal özellikleri olsada fiyatının 590 TL olması çok pahalı geldi bana. Diğer markaların bu fiyata çok daha iyi özellikler sunması Samsung HT-C550 yi satış konusunda etkileyecektir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.02.2015 14:34
toprak2349 toprak2349 // MANİSA

evime 5.12 almayı planlıyorum nasıldır bu ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.01.2015 15:54
ahmet ahmet

Bn bh5540t ev sinema sistemi aldım ama bass ayarını yapamıyorum nedendir acil nolır yardım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.12.2014 13:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın