| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

World at Arms (iOS)

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 22.04.2013, 09:23 Güncelleme Tarihi: 22.04.2013, 14:54
Etiketler:
world at arms askeri oyun mobil strateji gameloft türkçe altyazı apple ios iphone ipad ipod touch android
World at Arms (iOS)
Tasarım 80
80 puan
Özellikler 80
80 puan
Performans 80
80 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Dünya yine büyük bir tehlike altında. Şimdi kafa çalıştırma vakti.

Süper güç Amerika, yine tehlike altında. Amerika'nın tehlike altında olması demek, tüm dünyanın da tehdit edildiği anlamını taşıyor bir yerde. En azından yıllardır hazırlanan film ve oyunlarda bu temayı fazlasıyla gördük. Şimdi de Gameloft'un mobil askeri strateji oyunu World at Arms'da görüyoruz.

KRA isimli bir örgüt tarafından başlatılan büyük saldırı, dünyanın kaderini kötü yönde etkilemektedir. Bir komutan olarak bizim görevimiz ise, bu saldırılara karşı koymak için harekete geçmek. Peki ama nasıl? Kısaca belirtmemiz gerekirse; önce kendi askeri üssümüzü kurmalı, ardından geliştirmeler yaparak ordumuzu düzene oturtmalı ve sonrasında da belirlenen cephelerde, doğru seçimler yaparak düşmanın üzerine yürümeliyiz.

Askeri yeteneklerinizi sergileyin

80'e yakın görevin bulunduğu yapım, bir yanda şehircilik yapısına sahip, bir yanda da sıra tabanlı strateji oyunu yapısına. Şehircilikten kasıt, askeri üssümüzdeki yapıları, araçları ve askerlerimizi düzene sokup geliştirmekle alakalı. Zaten bunları düzgün bir şekilde yaparsak, savaşa gittiğimizde de meyvelerini bir bir toplayabiliyoruz. Bu arada, savaşlar ayrı mekanlarda ekrana geliyor. Ekranın sol tarafında bizim seçtiğimiz birimler, sağ tarafta da düşman birimleri yer alıyor. Artık kafamıza göre tank, helikopter, askerler ve ne istersek, belirlenen boşluklara atayabiliyor, sırasıyla saldırabiliyoruz. Eğer düşman birimlerin güçlerini alt edebilecek seçimler yapabildiysek, ki bu biraz da taktik gerektiriyor, evimize zaferle dönüyoruz. Elde ettiğimiz puanlar, ganimetler ve tabii ki tecrübe puanları, bundan sonrası için işimize yarıyor.

İş, yeni ekipman almaya gelince...

World at Arms, ücretsiz indirilip, oynanabilen bir oyun. Gelişimin önemli olduğu bir askeri oyunda, her defasında yüksek özellikli araç ve askerlerin önemi büyüktür. Bu yüzden oyunun market kısmı dikkat çekiyor. Burada, seviye atladıkça açabileceğimiz birçok item bulunuyor. Ancak bunların yanında, bir de gerçek para ödeyerek açabileceğimiz item'lar var, ki bunların fiyatları bir süre sonra sizi zor durumda bırakabiliyor. Zaten bu tarzda ödeme isteyen birçok mobil oyun var ve mobil oyunlardan hoşlanan kullanıcıların temel sıkıntısı da açıkçası bu tarzda ücretler talep edilmesi.

Yapımın sesleri ve görselleri yeterli düzeyde. Kontrol mekanizması ve oyun yapısı da gayet açık, anlaşılır hazırlanmış. Zaten sürekli yapmanız gerekenler konusunda bilgiler de alıyorsunuz. Yaklaşık 80 görevi de işin içine katarsak, soluğu uzun bir oyun World at Arms. Ancak ve ancak, eksi yönü nedir diyecek olursak, az evvel de bahsettiğim gibi ücretli item konusu, oyunun ömrüne olumsuz yönde etki edebilir.

Türkçe oluyor!

Ha unutmadan, bir de güzel haber verelim. Kısa süre sonra World at Arms'ı Türkçe altyazı desteğiyle oynayabileceğiz. Böylelikle İngilizce konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar da bu oyunu rahatlıkla deneyebilecek.

İyi oyunlar.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ZİYA ZİYA

klik komuta merkezi nasıl yükseltiliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.12.2016 02:14
yusa yusa

sürüm doldu hatası veriyor nasıl düzeltebilirim destek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.07.2015 13:11
mustafa mert mustafa mert

Beyler üniteler nası 5 yıldız yapılır yardım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 05.07.2015 03:14
cevaplayan cevaplayan

yanlış hatırlamıyosam bir lvl den sonra kendi açılıyodu ama topryumlu yada toryumsuz her hangi bir şekilde açmas için ilk önce araştırma binasını al 140000 toryuma açıyo yada çok seviye atladıktan sonra badava diye hatırlıyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.08.2015 18:24
sedat sedat

arkadaşlar oyunu indiriyorum win8 pc açıyorum biraz doluyor sonra donuyor oyun tekrar başlatıyorum hemen atıyor oyundan yardım

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 21.06.2015 12:34
muhammet muhammet

beyler super bir acık buldum oyunda

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 09.04.2015 12:50
DerinDevlet DerinDevlet

Ne kardeş açığı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 18.04.2015 10:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın