| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

Kolay Kullanım Arayüzü (Turkcell T40)

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 09.05.2014, 15:20 Güncelleme Tarihi: 09.05.2014, 16:15
Etiketler:
Kolay kullanım arayüz Turkcell t40 turkcell t40
Kolay Kullanım Arayüzü (Turkcell T40)
Tasarım 95
95 puan
Özellikler 90
90 puan
Performans 90
90 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Turkcell’in Kolay kullanım arayüzüne sahip Turkcell T40, dokunmatik akıllı telefon tecrübesine geçmekte zorlanacağını düşünen özellikle üst yaş grubundaki kullanıcılara hitap ediyor.

Kolay kullanım, dokunmatik telefon tecrübesine uzak olan özellikle üst yaş grubundaki kullanıcılar için basitleştirilmiş ergonomik bir arayüz sunuyor. Tamamen Turkcell tarafından geliştirilen kolay kullanım arayüzü cihazın romuna yüklenmiş olarak geliyor.

Turkcell T40 Kolay Kullanımda büyük ikonlar halinde tasarlanmış Arama, SMS, Acil Arama, Klavye, Uygulamalar ve Kamera/Galeri butonları dikkat çekiyor. Bu 6 menü seçeneği Turkcell'in yaptığı bir araştırma sonucunda ortaya çıkıyor. Üst yaş grubundaki kullanıcıların en sık kullandığı ve ihtiyaç duyduğu uygulamalar bu 6 menü altında toplanmış.

Ana ekranın hemen üstündeki bölüme ise duvar kağıdı eklemek mümkün. Sevdiğin Fotoğrafı Seç seçeneğine tıklayarak fotoğraf albümünden bir fotoğrafı duvar kağıdı olarak atamak oldukça kolay.

#Sayfa#

Numara çevir ekranında tuşlama yapılırken basılan rakamlar sesli olarak okunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar çevridikleri numaranın doğruluğundan emin olabilmekteler.

Son aramalar listesindeki tüm bildirimler büyük olarak listelenmiş ve «Ara», «Geri Ara» tuşları eklenmiştir.

Kolay Kullanım modunda SMS ekranları da T40 SMS ekranlarından farklı tasarlanmış. SMS menüsü içerisinde gelen mesajlar listesindeyken ya da tek bir mesaj seçilmişken ses açma tuşlarıyla yazı boyutu büyültülüp, ses kısma tuşuyla küçültülebiliyor. Bu özellik sayesinde telefon ekranındaki fontların küçüklüğünden şikayet eden kullanıcılara pratik bir çözüm sunulmuş.

#Sayfa#

Kolay Kullanım ana ekranında bulunan Acil butonuna tıklandığında «Acil Numaralar» menüsü açılıyor. Polis, İtfaiye, Hızır Acil ve Jandarma tek tuşla aranabildiği gibi rehber içerisindeki kontaklardan birisini Acil Durum Kontağı olarak en alltaki kutuya atamak da mümkün.

Eczane ve Hastaneler menüsüne tıklandığında ise en yakındaki eczane ve hastaneler telefon numaraları ve adres bilgileriyle birlikte listeleniyor.

Kolay Kullanım'da 2 farklı klavye seçeneği bulunuyor. Geleneksel tuşlu telefonlarda bulunan klavye gibi çalışan ve büyük tuşlu nümerik klavye ile Q klavye alternatifleri sunuluyor.

Turkcell T40 içerisinde bulunan tüm uygulamalara ana ekrandaki Uygulamalar butonuna basarak ulaşmak mümkün.

Bu menü içerisinde yer alan uygulamalar, standart kulanım içerisinde yer alan uygulamalar birebir aynı.

Kullanım kolaylığı sağlaması için ilk 5 uygulama internet, Facebook, Hesabım, El Feneri ve Kullanımı Değiştir uygulamaları olarak sabitlenmiş. Geri kalan uygulamalar ise alfabetik olarak sıralanmış. Kullanıcılara sık kullandıkları uygulamalara Sık Kullanılanlar menüsüne basarak ulaşma imkanı sunulmuştur. Uygulamalar menüsünden seçilen tüm uygulamalar içerisindeyken telefon sağa-sola sallandığında ise kolay kullanım ana ekranına dönülebiliyor.

Kolay Kullanım destekleyen Turkcell T40'ların kutularının üzerinde Kolay Kullanımı Destekler ibaresi bulunuyor. Bu etiketin bulunduğu telefonlar ilk açıldığında 'Kullanım Seçimi' ekranı gelmektedir. Kullanıcı Kolay seçimini tıkladığında kolay kullanım arayüzü aktif hale gelmektedir.

Kolay kullanım arayüzü yüklü olmayan T40 modellerine bu arayüzü yükletmek isterseniz Turkcell İletişim Merkezlerine giderek bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay Kullanım'lı Turkcell T40 standart Turkcell T40 ile aynı teknik özellikler ve 499 TL'lik aynı peşin fiyatıyla satışa sunuluyor. Dileyenler tarifeye ek ayda 9 TL'den başlayan fiyatlarla kontratlı olarak da alabiliyor.

Detaylı Turkcell T40 incelemesi için tıklayın.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Eyüp Eyüp

Telefonda surekli arayuz durduruldu ve adroid proses uygulamayi durdu diye uyari veriyor acaba yardimci olur musunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet40
hayır1
cevapla 11.03.2015 10:43
raşit raşit

Telefonumda camera programi yok acil yardim lutfen

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 11.01.2016 23:20
johan johan

help me

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 21.05.2015 08:50
enes tulek enes tulek // İSTANBUL

turkcell mantıklı bir iş yapmış, piyasada her yaşa hitap eden telefon var bi yaşlılar için yok, bu telefonla da iyi satışlar yapar tahminimce :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.02.2015 01:13
ahmet__43 ahmet__43 // KÜTAHYA

Turkcell T40 ilk kez akıllı telefon sahibi olacaklar için iyi bir çözüm olabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 03.02.2015 23:53
BMWcandır BMWcandır // BURSA

Turkcell T40 ın en sevdiğin yanları değişik kapak seçeneklerinin olması. T40 ın çok basit arayüzü kullanıcılarına kolaylıkar sağlaması birde kullanıcıların hayatlarını kurtarabilecek olan acil durum kontağı uygulaması hakikaten iyi düşünülmüş. T40 ın makul fiyat seviyeside alınabilirler arasına kendine yer açıyordu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 29.01.2015 20:05
zeynel251 zeynel251 // ADANA

İlk defa akıllı telefon kullananlar için tercih sebebi olabilir fakat turkcell çok fazla kendi uygulamarına yer veriyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır3
cevapla 27.01.2015 18:44
ibrahim ibrahim

slm ayarlar uygulamalar cıkan sayfa 3 bölüm var indirilenle calısanlar tümü no tusuna basara uygulama tercihlerini sıfırlayın bu işlemi tüm bölümlere uygulayın indirilenler calısan ve tümüne uygula

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.10.2016 20:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın