| Üye ol | 23 Ocak 2017,P.tesi

Logitech H600

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 20.07.2013, 13:21 Güncelleme Tarihi: 20.07.2013, 13:39
Etiketler:
logitech logitech h600 inceleme kulaklık kablosuz kablosuz kulaklık wireless kulaklık fo
Logitech H600
Tasarım 80
80 puan
Özellikler 75
75 puan
Performans 70
70 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Logitech’in kablosuz kulaklığı Logitech H600’ü test merkezimizde inceledik.

Bilgisayar kullanırken kulaklıklar her an ihtiyaç duyabileceğimiz bir donanım. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte oldukça üst seviye hallere gelen kulaklıklar artık bir bilgisayar fiyatına satılır oldu. Durum böyle olunca bu tarz kulaklıkları herkesin alması da maalesef mümkün olmuyor. Ama bugün sizlere bahsedeceğimiz kulaklık böyle bir kulaklık değil. Oldukça hafif bir yapıda tasarlanmış olan Logitech'in kablosuz kulaklığı Logitech H600 bir süredir test merkezimizin konuğu.

Kullandığım süre boyunca genel olarak iyi bir izlenim yaratan bu kulaklığa gelin şimdi isterseniz daha yakından bakalım.

Tasarım

Öncelikle daha önceki incelemelerimizde olduğu gibi cihazın tasarımından bahsetmeye başlayalım. Logitech H600'ü satın aldığınızda kutuda bir adet şarj durumu için usb kablosu, bir adet kablosuz bağlantı için küçük nano alıcı ve kullanım kılavuzları ile birlikte geliyor. Kutudan çıkarıp cihazı ilk elimize aldığımız anda ilk olarak hafifliği dikkat çekiyor. Ancak bu hafifliği avantajının yanında dezavantaj da getiriyor. Çünkü cihaz hafif olması için plastik ve esnek bir şekilde yapılmış. Bu yapısı gerçek anlamda bana hiç güven vermedi. Çünkü her an kırılacakmış gibi duruyor.

Bunun dışında kulaklıktaki hoparlörlerin yer aldığı kısımların da kulağa tam oturması için esnek yapıda olduğunu görüyoruz. Evet bu da rahatlık açısından iyi olsa da sağlamlık açısından kötü olmuş. Ayrıca üzerinde yer alan birkaç tuş ise cihazı kulağımızdan hiç çıkarmadan kullanabilmemizi sağlıyor. Ancak bu fiziksel tuşların sadece sağ tarafta yer aldığını söyleyelim. Sol tarafta herhangi bir fiziksel tuş yer almıyor. Hazır bahsetmişken sağ taraftaki tuşlara ve görevlerden bahsedelim. Kulaklığın sağ bölümünün dışarıya bakan kısmında ses açıp kısabilmemiz için mavi bir yuvarlağın olduğu görülüyor. Bu yuvarlağın üst kısmından sesi arttırabiliyorken, alt kısmından ise sesi kısabiliyoruz. Bunun dışında iç kısımda ise kulaklığın güç tuşu ve mikrofon tuşu mevcut. Ayrıca bu bölümde bir de cihazın şarjının azaldığında bize uyarı verecek olan sinyal ışığı ve cihazı şarj edebileceğimiz usb girişi var.

Cihazın katlanabilir yapıda olduğunu da atlamadan belirtelim. Kulaklığı bir yere götürmek istediğinizde fazla yer kaplasın istemiyorsanız cihazı bir güneş gözlüğü gibi katlayabiliyorsunuz. Bu da birçok durumda sizlere avantaj sağlayabilir. Tabii bunların yanında Logitech H600'ün tasarımının en büyük parçalarından birisi olan mikrofondan bahsetmeden olmaz. Cihazın mikrofonu sağ kısımda yer alıyor. Standart olarak aşağı-yukarı hareket edebilecek şekilde tasarlanmış olan bu mikrofonun arka plandaki gürültüyü engelleme yeteneğine sahip olduğunu da belirtelim. Genel itibariyle kulaklığın tasarımı hakkında olumlu şeyler söyleyebiliriz ama plastik ve güven vermediğini de belirtelim.

#Sayfa#

Ses kalitesi

Kablosuz bir kulaklık olan Logitech H600'den yüksek bir ses kalitesi beklemeniz sizin için hayal kırıklığı olacaktır. Sadece internette takılmak, müzik dinlemek ve film izlemek gibi temel şeyleri rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz kulaklığın ses kalitesinin iyi olduğunu ancak ses seviyesinin ise yetersiz kaldığı görülüyor. Yani arada gaza gelip gümbür gümbür müzik dinlemek istediğinizde bu kulaklık istediğiniz yükseklikte sesi size veremeyebilir.

Bunun dışında sesi gayet iyi bir şekilde ileten Logitech H600'da kablosuz yapıda olmasına rağmen seste kesilme, geriden gelme gibi bir durum olmuyor. Tabii eğer cihazın şarjı bitmiyorsa. Zaten şarjı azaldığında ve sinyal vermeye başladığında hem gelen uyarı sesiyle sizi uyarıyor hem de seste bazı kesintiler yaşanıyor.

Ayrıca kulaklığın ses seviyesi en sona alındığında dışarı rahatsız edici şekilde ses verdiği görülüyor. Bu da belki sizi olmasa da çevrenizdekileri önemli şekilde rahatsız edebilir. Tüm bunların dışında bassların ve tizlerin net, seslerin ise temiz olduğunu söyleyebiliriz. Yani ses konusunda cihazın tek sıkıntısı kısık olması ve dışarıya da ses vermesi.

Performans

Cihazın performansından bahsetmeden önce unutmadan söyleyeyim. Sadece bana mı oldu tam olarak bilemiyorum ancak cihazı bilgisayarımda çalıştırmak için ekstra bir çaba sarf ettim. Nano alıcıyı bilgisayara takıp, kulaklığı açtıktan sonra cihazı bir süre çalıştıramadım. Bu sorunun ise bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra düzeldiğini gördüm. Ancak dediğim gibi bilgisayardan bilgisayara değişebilir bu durum. Şimdi gelelim cihazın genel performansına.

Logitech H600 genel anlamda sizi pişman etmeyecek bir ürün. 2.4 GHz kablosuz bir ürün olan cihazın nano alıcısı sizin kulaklığı 10 metreye(33 ft) kadar herhangi bir kablo olmadan kullanabilmenizi sağlıyor. Bu konudaki testlerimde kulaklığın bilgisayardan 8-9 metre uzaklıkta bile tam performans ile çalıştığını gördüm. Tabii biraz daha uzaklaşınca ilk ses kesiliyor sonra ise komple kapanıyor.

Gelelim cihazın en önemli konularından birisine, yani pil ömrüne. Yeniden şarj olabilen bir pile sahip olan cihazı ilk aldığınızda en azından 2,3 saat şarj olmasını beklemenizde sizin için fayda var. En azından ben öyle yapmamıştım ve ciddi sıkıntılar çekmiştim. En az 3 saat şarja taktığınızda ise size cihaz tam olarak 6 saatlik bir kablosuz kullanım süresi vaat ediyor. 6 saat gerçekten önemli bir süre. Özellikle ofiste iseniz ve standart 9 saatlik bir çalışma durumunuz varsa tavsiyem kulaklığınızı ilk 3 saat kablolu daha sonra ise kablosuz kullanmanız. Bu şekilde akşam iş çıkışına kadar hiç şarjın bitmesi gibi bir sorun yaşamıyorsunuz.

Öte yandan cihazın bir diğer kötü yanı ise bilgisayarımızda 2 adet USB girişini işgal ediyor olması. Zaten minik nano alıcısını USB girişine taktığımızda unutabilme durumu var çünkü çok çok küçük. Bir de cihazın şarjını yapmak için kullandığımız USB girişi var. Bu durum benim canımı sıkmıştı.

Sözleri toparlamak gerekirse Logitech H600 standart bir kablosuz kulaklığa oranla çok daha fazla özgürlük sunuyor ama aynı şeyleri ses kalitesi için söyleyemeyeceğim.

Sonuç

Cihaz hakkında sonuca gelecek olursak. Yukarıda da birçok kez vurguladığım gibi cihaz tasarım olarak güzel gözüküyor ama tasarımı hiçbir şekilde güven vermiyor. Bunun yanında ses kalitesi iyi ama çok fazla yüksek sesinin olmaması sizi rahatsız edebilir. Ancak sesleri gayet net bir şekilde aktardığını söyleyebilirim. Pil ömrü ve şarj durumları da gayet iyi. Lafı fazla uzatmadan Logitech H600, evde veya ofiste özgür bir şekilde müzik dinleme, film izleme gibi ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler için uygun bir seçenek olabilir.

Ülkemizdeki satış fiyatı: 150 TL

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

BMWcandır BMWcandır // BURSA

Bir kulaklık oyuncu kulaklığı değil ve tasarımıda benzemiyor. Kulaklık normal kullanıcılar için, kablosuz kulak arıyorlarsa eğer en ideali olanları H600.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 09.02.2015 10:42
enes tulek enes tulek // İSTANBUL

fiyatına göre çok da iyi sayılmaz, ses
kalitesi orta. bence bu fiyata çok daha iyi
kulaklıklar var. ayrıca kablosuz
alacaksanız ve iyi bir ses kalitesi
istiyorsanız biraz daha yüksek fiyatlı
ürünlere bakın, bu fiyata kaliteli ses
kablolulardan çıkar :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 07.02.2015 23:38
ahmet__43 ahmet__43 // KÜTAHYA

çoğunlukla oyunlarda skype vs programlarda konuşmak için lazım olabilir diye mikrofonuda var wireless olmasıda çabası.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.02.2015 23:34
mirror688 mirror688 // ADANA

Biraz narin geldi sanki bana kullanan arkadaşlara sorum var.Kulaklık saglam mı

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 01.02.2015 00:33
ayazturk ayazturk // BALIKESİR

Mikrofonlu,şık bir kulaklık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.01.2015 17:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kulaklık Toplam kayıt: 11
geri ileri
bize yazın