| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Audio-Technica ATH-CKS55i Solid Bass kulakiçi kulaklık

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 14.09.2012, 17:47 Güncelleme Tarihi: 16.09.2012, 12:37
Etiketler:
audio technica kulaklık kulakiçi kulaklık solid bass telefon kulaklığı iphone kulaklığı yüksek performans inceleme kulaklık inceleme audio technica inceleme Audio-Technica ATH-CKS55i Solid Bass ATH-CKS55i Solid Bass ATH-CKS55i
Audio-Technica ATH-CKS55i Solid Bass kulakiçi kulaklık
Tasarım 80
80 puan
Özellikler 85
85 puan
Performans 90
90 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Yüksek bir ses kalitesi vaad eden Audio Technica'nın ATH-CKS55i Solid Bass kulakiçi kulaklığını inceledik. Bakalım üst düzey telefon kulaklıkları arasında gösterilen bu kulaklık parasını hak ediyor mu?

Herhalde biri akıllı telefon ile ne yapıyorsun diye sorduğunda ilk aklımıza müzik dinlemek ya da film izlemek gelir. İşte bu işlemlerden mesela bir film izlerken akıllı telefonumuzun ekranının iyi olmasını isteriz ya da aynı şekilde müzik dinlerken de kulaklığımızın iyi olmasını isteriz.

Tabii iyisini istiyorsak cebimizden de iyi bir ücret çıkarmamız gerekiyor. Bunu göze aldığımızda ise geriye bir tek seçme noktası kalıyor. Bugün biz de bu noktada size iyi bir seçenek olabilecek Apple'ın iPhone, iPod ve iPad gibi cihazlarına özel olarak üretilmiş Japon Audio-Technica'nın ATH-CKS55i Solid Bass kulakiçi kulaklığını tanıtacağız.

Tasarım

Tasarım açısından aslında söylenilebilecek pek birşeyi yok cihazın. Klasik siyah ya da beyaz renklere sahip ince bir kabloya sahip kulaklığın tasarımsal açıdan diğer kulakiçi kulaklıklara oldukça benzediğini söyleyebiliriz. Tabii üst düzey kulaklık olarak geçen bu kulaklığın diğer kulaklıklardan ayrılan bir yanı olmalı. Tasarımsal açıdan diğer kulakiçi kulaklıklardan ayrılan noktası ise kulaklıkların üzerinde ek bir hava halkasının bulunuyor olması. Bu özelliği kulaklığa oldukça ilginç bir görünüm kazandırmış.

Kulağa oldukça iyi bir şekilde oturan bu hava halkaları kulağımızda herhangi bir sıkıntı yaratmayacak şekilde oldukça yumuşak şekilde tasarlanmış. Ayrıca kulaklığın arka tarafına konumlandırılmış gümüş metal halkalar üzerindeki Audio Technica logosu kulaklığa ayrı bir hava kazandırmış. 120 cm uzunluğunda kablosu ve sadece 9 gram ağırlığı bulunan kulaklığın ucundaki girişin(Jak) uzunluğu ise sadece 3.5 mm.

Ayrıca tasarım açısından kulaklığın bir diğer artısı ise üzerinde bulundurduğu ve oldukça iyi bir yere konumlandırılmış olan kontrol düğmeleri. Kulaklığın renk seçeneğine göre siyah ya da beyaz olarak gelen bu kontrol düğmeleri bize telefonumuzu kullanmadan ses açma, ses kısma ya da durdurup/oynatma seçenekleri sunuyor.

Performans

İşte geldik cihazın öne çıktığı noktaya. Özellikle telefon ile dışarıda yüksek sesli müzik dinlerken kulaklık takılı olduğu halde sizin de olur mu bilmem ama benim içimde her zaman bir kuşku oluşur. Acaba yandaki arkadaş müzikten rahatsız oluyor mu? ya da ses ona da gidiyor mu? Diye devamlı kulaklığı çıkarıp ses geliyor mu diyerek kontrol ederim ve genelde ne olur ne olmaz diyerek kısık sesli dinlemeye devam ederim.

Ancak kulaklık ile böyle bir sorun yaşamadığımı net olarak söyleyebilirim. Ek bir hava halkasının kullanılmasıyla birlikte akustik dirence sahip kulaklık, Sub Chamber (halka altı) mekanizması ile bir yandan zengin ve sert baslar üretirken diğer yandan hava halkalarının tam anlamıyla kulağa oturmasıyla birlikte oldukça iyi bir ses izolasyonu sağlıyor. Böylelikle kulaklıkları çıkardığınızda müziğin sesini net bir şekilde duyabiliyorken kulaklıkları taktığınızda dışarıya hiçbir şekilde ses vermiyor.

Taşıma kılıfı ve kulaklık adaptörleri (XS/SM/L) ile birlikte gelen kulaklık, geliştirilmiş 13 mm'lik sürücüleri ile verimli sinyal transferi ve güçlü ses üretiyor. Bu şekilde adındaki ibareden de anlaşılacağı üzere müzikte bulunan bassları sağlam bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Ayrıca tüm yönlerden gelen sesi toplayabilen tipte miktofunu, sizin gelen çağrıları en iyi kalitede cevaplayabilmenizi ve Skype veya VoIP gibi görüşmelerinizde ihtiyacınız olan iyi bir mikrofon görevini üstlenir.

Sonuç

Sonuç olarak bir kulakiçi kulaklıktan bekleyebileceğiniz her şeyi size verebilecek kalitede olan üst düzey Audio-Technica ATH-CKS55i Solid Bass kulakiçi kulaklığın haliyle fiyatı da üst düzey. Türkiye'de 230 TL civarından alıcı bekleyen Audio-Technica ATH-CKS55i Solid Bass kulakiçi kulaklık, izlenimlerime göre paranızın hakkını rahatlıkla verebilecek bir kulaklık.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

BMWcandır BMWcandır // BURSA

Kulaklık yüksek performans versede fiyatıda pahalı seviyelerde olduğundan müzik tutkunlarınında pek tercih etmiyeceğinitir benim düşüncem.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 09.02.2015 11:31
merhaba merhaba

Ciddi misin sen müzik tutkunları dediğin insanlar bir kulaklık amfi ikilisine 10.000 doları gözünden çıkaracak insanlar aynı benim gibi

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 25.04.2015 18:05
okan.albayrak1 okan.albayrak1 // ANKARA

çok pahalı pahalı bir cihaz ama müzik delileri için süper bişey tasarımı güzel değil ama 250 lira veripte bu tipsiz cihaz kullanmak pek şık olmuyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.02.2015 01:40
zeynel251 zeynel251 // ADANA

Tasarımını beğenmedim ama üst düzey ve performanslı kulaklık arayanların ilgisini çekebilir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.02.2015 14:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın