| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

Yazlık inceleme: Dyson Air Multiplier AM01

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 07.07.2011, 17:21 Güncelleme Tarihi: 17.02.2016, 09:55
Etiketler:
dyson dyson air multiplier dyson air multiplier am01 air multiplier am01 vantilatör
Yazlık inceleme: Dyson Air Multiplier AM01
Tasarım 91
91 puan
Özellikler 91
91 puan
Performans 60
60 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Dyson imzalı pervanesiz vantilatör Air Multiplier AM01, şık tasarımının yanı sıra, kullanıcılarını da pervanenin sebep olacağı kazalardan koruyor.

Söz konusu vantilatörler olunca, birçok kişi şaşırtıcı yenilikler duymaya alışık değildir. Vantilatör alınırken de pervanesinin boyutları ve dönüş hızı dışında tercih yapmaya imkan verecek pek de fazla seçenek yok. Ancak Dyson, Air Multiplier serisi vantilatörleri ile bu algıyı değiştirebilecek gibi görünüyor. Çünkü bu vantilatörlerde pervane yok. Biz de Air Multiplier serisinin en küçüğü olan AM01'i sizler için inceledik.

Kutusundan çıkardıktan sonra cihazda ilk dikkatimizi çeken nokta, şık tasarımı oldu. Vantilatörler genellikle ince ve sık demirleriyle ve genellikle uzun bir borudan ibaret olan ayaklarıyla salonunuza dekoratif anlamda pek de olumlu bir etki yapmayan cihazlardır. Ancak beyaz, gümüş ve mavi renk seçenekleriyle vantilatör kavramını evinizin bir köşesinde durup kafasını sağa sola çeviren bir "gudubet" olmaktan çıkarıp, dekoratif bir değer katıyor.

Kutusundan iki parça halinde çıkan cihaz, birkaç saniye içerisinde monte edilebiliyor. Cihazın elektronik parçalarının bulunduğu ve aynı zamanda ayak görevini gören kısım, otomatik olarak etrafa dönebilme ve kısıtlı da olsa belli bir açıyla yukarı ve aşağı bükülebilme özelliğine sahip. Cihazın bir diğer parçası da şimdiye kadar görmeye alışık olmadığımız 10 inçlik içi boş yuvarlak bölümüydü.

Air Multiplier AM01'i özel kılan, adını da aldığı ve havayı hızlandıran teknolojisi. Cihazın alt tarafında bulunan deliklerden giren hava akışı 15 kat artarak üst bölümün kenarındaki ince hava kanallarından cihazdan çıkıyor. Bu teknolojinin bir avantajı de pervane olmadığı için dalgalı değil aralıksız ve sürekli gelen bir hava akışı oluyor.

Cihazın ön alt kısımında 3 adet düğme bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de cihazın çalışma hızını belirleyen düğme. En yavaş kademede, cihaz ufak mekanlarda etkili bir serinlik sağlıyor. Ancak kademeyi arttırdıkça cihazın çalışma sesi sorun olabiliyor. Klasik vantilatörlerin aksine girintili çıkıntılı olmayan cihazın gövdesi ise kolaylıkla temizlemeye imkan veriyor.

Dyson Air Multiplier AM01, ufak sayılabilecek boyutlarına rağmen etkili bir soğutma sağlıyor. Cihazın biraz fazla sesli çalışıyor olması tek eksisi diyebiliriz. Ancak evde yaşayan küçük çocuk ya da evcil hayvanlar varsa pervanesiz bir vantilatör güvenlik açısından tercih edilebilir. Bu açıdan güvenlikli ve şık bir tasarıma sahip olan bu cihaza sahip olmak için ödenmesi gereken bedel ise 300 dolar.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ayazturk ayazturk

Çok şık bir tasarımı var fakat ne kadar etkili olabileceği konusunda bir şey diyemem.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 27.01.2015 21:26
ozzzi ozzzi

Çin malı benzer cihazlar internette 60-70 dolara satılıyor,ayrıca Dyson da Çin de üretiyor(bende Dyson süpürge var ordan biliyorum),Dyson kazığını yemiş biri olarak bu cihazı almış olanlara geçmiş olsun diyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır1
cevapla 28.07.2011 23:32
Yahya Yahya

Bende bu cihazı Mediamarkta incelemdim; fiyatı çok pahalı ve etkili bir havalandırması yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 20.07.2011 13:35
Semra Semra

Ben geçen hafta satın aldım Air Multiplier ı ve bu kadar memnun kalacağımı tahmin etmezdim. İnanılmaz bir serinlik ve rahatlık veriyor odaya. Klima malesef insanı hasta edebiliyor,pervaneli fanlar da odadaki tozu daha bir dağıtıyor etrafa ve baş ağrısı yapıyor.Dyson yine inanılmaz bir teknoloji yaratmış. Uyurken özellikle çok güzel geliyor.İlk görüşte pahalı olduğunu düşünebilirsiniz ama kredi kartınıza taksitli alıyorsunuz zaten, nasıl ödediğinizi anlamıyorsunuz bile. Ben açıkcası herkese öneririm.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır20
cevapla 18.07.2011 11:29
ikarus ikarus

çok pahalı. medi markta gördüm 800 tl civarında. ben 30 tl ye gidip pervaneli almayı tercih ederim. mallar 800 tl ye satmaya çalışa dursunlar. çok basit bir düzeneği vardır belki bunun. alttaki kısıma fanı koymuşlar üstede başka bi sistem.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır5
cevapla 15.07.2011 19:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın