| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

Roccat Kone [+]

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 16.02.2011, 14:43 Güncelleme Tarihi: 31.10.2011, 17:49
Etiketler:
roccat oyun faresi Kone [+] fare
Roccat Kone [+]
Tasarım 89
89 puan
Özellikler 89
89 puan
Performans 89
89 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

6000 dpi hassasiyeti ve ağırlığından ışıklarına kadar herşeyiyle kişiselleştirilebilen Kone [+], oyuncular için ideal.

Roccat Kone, kutusuyla ilk elimize aldığımızda dolu dolu bir kutu içeriği ve üzerinde son derece düşünüldüğü belli olan başarılı bir tasarım vaat ediyordu. USB girişinden, ağırlıkların bulunduğu kutuya kadar her şey konsepte uygun tasarlanmış. Kone'yi elimize aldığımızda günümüzün hızla küçülmeye devam eden mouselarının aksine Kone son derece iri ve ele kusursuzca oturan bir mouse. 4 adet 5 gramlık ağırlığı ile de istediğiniz gibi ağırlık ayarı yaparak mouse hareketlerinize en üst seviyede hakim olabilirsiniz.

6000 DPI ile teknik özellikleri de son derece başarılı olan mouse, oyun oynarken hassas işlemler yapan oyuncular için büyük nimet. Ayrıca mouse, son derece başarılı bir arayüze sahip. Bu arayüzden de mouse'un üzerinde bulunan ışık ayarları ya da kullanıcı profillerinizi değiştirebilmenin yanı sıra oyunlar için hazır makrolar da bulunuyor. Yani tek yapmanız gereken oyuna girmeden önce arayüzü açıp oynayacağınız oyunu seçip Kone'nin size nasıl bir makro sunduğunu öğrenmek. DPI değişikliği yaptığınızda gelen sesli uyarıları da buradan açıp kapatmak mümkün. Ayrıca mouse üzerinde bulunan 576 kb'lık dahili hafızaya 5 farklı kullanıcı profili kaydedebilmek mümkün.

Mouse ergonomik açıdan son derece başarılı. Ayrıca mat üst yüzeyi de hem eli terletmiyor hem de kaymıyor. Cihazın tek sıkıntı yaratan bir kısmı biraz büyük ve sert olan tekerleği. 4 tarafa oynayabilen tekerlek çok sert olduğu için basmak zor olabiliyor. Ayrıca nispeten büyük tekerlek yüzünden ön taraftaki butona ulaşmak da biraz zor olabiliyor.

Kone'ın kutusundaki en dikkat çekici ibare 22 tuşlu olması. Ancak bunu buton adeti olarak düşünmemek gerek. Mouse'un sol tarafındaki iki tuştan bir tanesi EasyShift olarak adlandırılmış bir fonksiyon tuşu. Yani klavyedeki shift tuşu gibi diyebiliriz. Tek başına basıldığında bir iş yapmasa da bu tuşla birlikte mouse'da basacağınız diğer tuşlar sayesinde mouse ile yapabileceğiniz işlem sayısı 22 oluyor.

Kone hem teknik hem ergonomik özellikleriyle birçok oyuncunun ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir nitelikte bir mouse. Rakiplerine göre biraz daha pahalı olan mouse EasyShift tuşu özelliği ve birçok kişiselleştirme ayarı yapılabilmesiyle bu farkı hak ediyor.

Aral İthalat'ın ülkemize getirdiği Roccat Kone'yi 202 TL'ye satın alabilirsiniz.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

anilkrks anilkrks // İZMİR

oyuncular için iyi bir mouse tasarımıda gerçekten iyi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.02.2015 20:24
cecenorhan cecenorhan // İSTANBUL

Hala bile kullanılabilir güzel değerleri var

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.02.2015 02:22
zeynel251 zeynel251 // ADANA

Oyuncular için yapıldığı belli tasarımı şık kutu içeriğinin dolu olması güzel

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.02.2015 15:37
mirror688 mirror688 // ADANA

Bana gore oyuncu mouseu değil, oyuncu mouselarının olması gereken ozellıgı avuca oturulabılır olması bu biraz kaba geldi bana

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.02.2015 09:14
BMWcandır BMWcandır // BURSA

Roccat Kone oyuncular için biçilmiş kaftan özellikleri harikulade Türkiyede de olması çok iyi olmuş çünkü oyunları çok seviyoruz bunun gibi oyuncu ekiplara gerçekten hep ihtiyacımız var. Roccat Kone global alanda iyi bir satıış alanı gerçekleştirdi bunu yapanda müşterileri. Firma mouse u tepeden tırnağa çok iyi düşünmüş ve tasarlamış bunun en olumlu meyesinide aldı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.01.2015 16:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın