| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

Rii Mini

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 24.01.2011, 15:32 Güncelleme Tarihi: 24.01.2011, 16:08
Etiketler:
touchpad rii mini lazer klavye sunum
Rii Mini
Tasarım 70
70 puan
Özellikler 70
70 puan
Performans 70
70 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

Minik boyutlarına bakmayın. Hem klavye, hem touchpad, hem lazer, hem ...

Rii Mini özelliklerini kutusunda ilk gördüğünüzde "Ne bulduysak tıktık içine" imajı veriyor. Bunu kötü anlamda söylemiyorum, örneğin sunum yapan birisinin işine yarayabilecek herşey düşünülmüş.

Mini klavyenin içerisinde tam Türkçe bir QWERTY klavye, eksenii değiştirip isterseniz dik olarak kullanabileceğiniz touchpad, gömülü bir USB Bluetooth dongle ve lazer bulunuyor.

Ürünün boyutları oldukça küçük, Örnek vermek gerekirse bir iPhone'dan bir parmak kadar daha dar, rahatlıkla avunucunuzda kontrol edebiliyorsunuz. Klavye tuşları rahatlıkla basabileceğiniz, seri basabileceğiniz kadar geniş. Klavyeye "FN" yani fonksiyon tuşu eklenmiş. Bu sayede Windows tuşu, PrintScreen, PageUp, PageDown gibi tuşları da kullanabiliyorsunuz. Hatta "FN + Enter" yaparak "CTRL + ALT + DEL" kısayoluna dahi ulaşabiliyorsunuz. Fakat Türkçe karakterleri doğru yerleri yerine, açık kalan yerlere yerleştirdikleri için Ğ ve Ü tuşlarına alışmanız gerekecek.

Touchpad ise hem boyutlarının küçüklüğünden dolayı hem de yaşanan gecikmelerden dolayı oldukça kötü. Klavye modunda yatay olarak kullandığınızda gecikmeler çok da göze batmıyor. Fakat Touchpad'i dik moda getirdiğinizde sinir bozucu gecikmeler oluyor.

Rii mini ile birlikte gelen sürücü CD'sinde Android, Symbian ve Windows Mobile uygulamalarını bulabiliyorsunuz. Bu da ürün ile cihazınızın etkileşimini kolaylaştırıyor.

Bars Bilgisayarın ülkemize getirdiği Rii mini'yi 119 TL'ye garantili olarak satın alabilirsiniz.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

BMWcandır BMWcandır // BURSA

Gittiğim birkaç sunumlarda ve dershaneler görmüştüm çok işe yarayan bir klavye her türlü amaçı ve hizmeti fazlayısıyla karşılıyor ve mobil uygulamalarında çoğunu tanıya biliyor, küçük boyutlarıda olması hanesine artılar olarak yazdırıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.01.2015 17:02
ekiz06 ekiz06 // ANKARA

klavyenin minisi sunumlarda kullanılacak olması güzel ayrıca devamlı taşınması sağlanıyor cep klavye yani..fiyatını biraz daha uygun yaparlarsa kullanıcısı artar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.01.2015 19:13
ahmetfx ahmetfx // ANKARA

Özellikle okullarda etkileşimli tahtalarda kullanılabilecek güzel bir cihaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.01.2015 01:37
doğa doğa

android tablette türkçe karakter kullanamıyorum onların yerine saçma semboller yapıyor nasıl çözebiliriz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.05.2014 20:21
busenobiz busenobiz

hmmm

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 28.06.2011 08:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın