| Üye ol | 16 Ocak 2017,P.tesi

Western Digital My Book 4 TB

İçeriğe oy verin :
Editör puanı
Giriş Tarihi: 08.12.2015, 17:26 Güncelleme Tarihi: 08.12.2015, 17:37
Etiketler:
western digital WD Western Digital My Book WD My Book inceleme donanım
Western Digital My Book 4 TB
Tasarım 85
85 puan
Özellikler 85
85 puan
Performans 85
85 puan
  • EDİTÖRÜN SEÇİMİ EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  • YÜKSEK PERFORMANS YÜKSEK PERFORMANS
  • FİYAT/PERFORMANS FİYAT/PERFORMANS
  • YENİLİKÇİ ÜRÜN YENİLİKÇİ ÜRÜN
İnceleyen:

WD'nin harici depolama birimi nasıl performans gösteriyor?

Eski, gürültülü ve yavaş olan harici diskler can sıkabiliyor. Tabii ki daha fazla boş alan da lazım. Western Digital (WD) ve farklı üreticilerin bu konuda yeni çözümleri var. İnceleme konuğumuz olan WD My Book ise 4 TB'lık kapasiteye sahip. Lafı daha fazla uzatmadan incelememize geçelim.

Şık tasarım

My Book'un 2, 3, 4 ve 6 TB olmak üzere 4 farklı depolama seçeneği var. Bize gelen ise 4 TB'lık model oldu. Cihazın genel görüntüsü hoşuma gitti. Parlak siyah renge sahip olan plastik kasası var. Ama bu kasada çok fena parmak izi oluyor. Önde LED ışık konumlandırılmış. Arkasında USB 3.0/2.0 portu, güç girişi ve kilit kısmı yer alıyor. My Book pasif soğutma kullanıyor, gürültülü olması için herhangi bir fanı yok. Zaten cihazın altında, üstünde ve arkasında ızgaralar var.

Gösteri zamanı

Buraya kadar My Book gayet iyi. Her neyse cihazı bilgisayara taktığımda eğer LED ışığını görmeseydim, çalışıp çalışmadığını anlamayacaktım. Ufak tefek dosya transferleri yapmama rağmen sessizlik bozulmadı. Tabii ki küçük boyutlu şeylerle bu işler olmaz, My Book'u benchmark'a soktum ve ayrıca bazı büyük boyutlu dosya aktarımlarını gerçekleştirdim. Dosya aktarımı yaparken okuma/yazma hızı 126/127 MB/s civarında oldu. Bu da gayet iyi bir hız. Benchmark sonucu ise aktarım hızı 142 MB/s çıktı.

#Sayfa#

Sizleri uyarayım, bu ürün USB 3.0 diski. Hızlı aktarımlar için USB 3.0 destekleyen bir sisteme ihtiyacınız var. Eğer bilgisayarınızda USB 2.0 varsa aktarım hızı en fazla 60 MB/s olur.

Büyük veya ufak boyutlu dosya aktarımı olsun, fark etmeden My Book sessiz şekilde çalıştı. Ancak aktif kullanımda cihaz biraz sıcaklaştı. Bu sıcaklık da normal derecede. Eğer My Book'u kullanmıyorsanız, bekleme moduna geçiyor ve böylece güç tasarrufu sağlıyor.

Harici diskin yanında neler var?

My Book'la birlikte WD SmartWare Pro isimli otomatik yedekleme yazılımı geliyor. Arka planda çok az güç çeken bir yazılım. Verileri korumak ve yedeklemek için güzel bir çözüm sunuyor. Yedekleme için belirli yapılandımalar sunuyor. Ayrıca Dropbox hesabı ile verilerinizi bulut depolamaya veya My Book'a yüklüyorsunuz. Dropbox'tan da My Book'a dosya aktarılımı yapılabilir. Yalnız Dropbox'ta ücretsiz hesapta sınırlı kapasite sunuluyor, daha fazlası için ücret ödemeniz gerekli.

Bunun dışında Acronis True Image WD Edition isimli başka bir yazılım daha var. Tüm disk sürücüsünü veya işletim sistemi, uygulamalar, ayarlar ya da verilerin tamamından oluşan seçilmiş bölümleri yedekleyebiliyor.

Sonuç olarak sessiz, hızlı bir harici depolama alanı veya disk arıyorsanız WD My Book serisini deneyebilirsiniz.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

oğuz oğuz

devir bulut devri, artık son kullanıcının ihtiyacı kalmadı bu tür depolama araçlarına

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.12.2015 09:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

geri ileri
bize yazın