| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

, 'i olarak sunuyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 03.12.2015, 23:39 Güncelleme Tarihi: 03.12.2015, 23:46
Etiketler:
apple Swift açık kaynak duyuru mobil yazılım
Apple, Swift'i açık kaynak olarak sunuyor

Geliştiricilerin katkıları 'in daha da iyileştirilmesini ve daha fazla platformda kullanılmasını sağlayacak.

Apple bugün Swift programlama dilinin şimdi açık kaynak olarak sunulduğunu duyurdu. Böylece, uygulama geliştiricilerinden eğitim kurumlarına ve şirketlere kadar yetenekli geliştiricilerin oluşturduğu geniş geliştirici topluluğu artık olarak sunulan 'in yeni özelliklerine ve optimizasyonlarına katkıda bulunabilecek ve Swift'i yeni bilgisayar platformlarına taşımamıza yardım edebilecek. bugün Swift.org sitesini de kullanıma açtı. Bu web sitesinde Swift açık kaynağı ile ilgili teknik belgeler, topluluk kaynakları ve Swift kaynak kodunu indirme bağlantıları ile birlikte ayrıntılı bilgiler sunuluyor.

"Swift'in tüm geliştirici topluluğu için açık kaynak haline getirilmesi bu programlama diline katkıda bulunabilir ve daha da fazla platforma taşınmasına yardımcı olabilir" diyen Apple Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi sözlerini şöyle sürdürdü: "Swift'in gücü ve kullanım kolaylığı yeni bir kuşağa kodlamaya başlamak için ilham verecek ve bugün yaptığımız bu duyuruyla birlikte fikirlerini mobil aygıtlardan buluta kadar her yerde uygulayabilecekler."

Swift geliştiricilere yeni nesil en gelişmiş ları yaratmak için ihtiyaç duydukları özgürlüğü ve yetenekleri kazandırıyor. Komut yazma dilleri kadar açık ve zevkli olan ilk programlama dili olan Swift'i öğrenmek ve kullanmak daha önce hiç kod yazmadıysanız bile çok kolay. Güvenlik için tasarlanan Swift tüm yaygın programlama hata kategorilerini de ortadan kaldıyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazılım Toplam kayıt: 1117

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın