| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

sonunda 'e uğradı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 19.04.2011, 12:09 Güncelleme Tarihi: 16.11.2011, 15:47
Etiketler:
photosynth bing microsoft bing maps
Photosynth sonunda Bing'e uğradı

'un fotoğraf birleştirerek panoramik 2D fotoğraf ya da 3D görseller oluşturabilen yazılımı, Maps sayesinde Microsoft çatısı altında da kullanım alanı buldu.

2006 yılında 'un, fotoğrafları iyileştirmeye ve aşırı zoom yapma yeteneklerine odaklanan yazılım firması Snapdragon'ı satın alması ile birlikte çalışmaları da başlamıştı. Washington Üniversitesi öğrencisinin bitirme tezinde geliştirmeye başladığı Photosynth hala kendine geniş bir kullanım alanı bulamadı. 2007'den beri iPhone uygulaması olarak ortalarda dolanan Photosynth, geçtiğimiz günlerde Microsoft çatısı altında da bir yerlere entegre olabildi sonunda.

Photosynth aslında inanılmaz bir yazılım. Herhangi bir yerin, hatırı sayılır sayıda fotoğrafını çekip sisteme yüklüyorsunuz. Photosynth de bu fotoğrafları işleyerek tek bir 3 boyutlu nokta havuzuna ya da panoramik fotoğrafa çevirebiliyor. Sistem fotoğrafını çektiğiniz alanı, fotoğrafı nereden çektiğinizi ve mesafenizi otomatik olarak algılıyor.

Photosynth 2007 yılından bu yana bir iPhone uygulaması olarak App Store'da bulunuyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde bu cevheri kendi uygulamalarında da kullanmak isteyen Microsoft, Photosynth'i Maps'e entegre etti. Bu hamle yakın zamanda piyasada olması beklenen Windows Phone 7 Mango için de bir hazırlık olabilir. Photosynth'in hala Windows Phone 7 için bi uygulaması bulunmuyor. Hatta bu hazırlık belki de Windows Phone 8'e dir.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazılım Toplam kayıt: 64

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın