| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

kullanıcıları 9’dan mahrum kalacak

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 15.03.2011, 10:05 Güncelleme Tarihi: 16.11.2011, 14:06
Etiketler:
internet explorer 9 xp browser tarayıcı windows ie9 Internet Explorer microsoft işletim sistemi
XP kullanıcıları Internet Explorer 9’dan mahrum kalacak

’un tartışmalı yeni sı IE 9, nde desteklenmiyor.

Özellikleri konusunda şaibeli bilgiler dolaşan ancak 'un son derece güvendiğini hiç saklamadığı Internet Explorer 9, piyasasını pek de fazla karıştırmayacak gibi görünüyor. Açıklanan HTML 5 özelliklerinin gerçek olup olmadığı tartışıla dursun, Microsoft beklenmedik bir karar alarak nın piyasa başarısını daha da tehlikeye soktu. Microsoft'un "modern" bilgisayarlar diye tabir ettiği şeyin Vista ve Windows 7'den ibaret olduğu anlaşıldı.

Internet Elorer 9'un diğer işletim sistemlerine çıkmayacağı zaten tahmin ediliyordu. Ancak yapılan son araştırmalara göre Windows kullanıcılarının yarısından biraz daha azını oluşturan XP kesimini Microsoft'un neden göz ardı ettiğine dair bir tahminimiz bile yok. Eğer Microsoft bu hamle ile kullanıcıların " 9'a sahip olmak için hemen gidip daha yeni bir satın almalıyım" demesini bekliyorsa birçok kullanıcının Chrome ya da Firefox indirmesini izlemek zorunda kalır. Tabi bu durumun farkına varıp önümüzdeki haftalarda XP versiyonunu yayınlamaları da muhtemel.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ufuk ufuk

xp için çıkmaması gayet doğal. yiğenimle yaşıt bir sistem :) kullanıcılarına gelince zaten 2. sınıf internet kafeler ve pc sistemi düşük, eski pc lere sahip kullanıcılar.. pc sistemi düşük kullanıcıların zaten explorer 9 u kurmalarına gerek yoktur bence, explorer 8 yeter hepsine. onun dışında firefox, chrome, safari gibi pek çok alternatif browser var zaten.. microsoft yerinde bir karar almış. vista ve win 7 kullanıcılarına tavsiyem kesinlikle indirip denemeleri.. ben şimdiye kadar explorer hiç kullanmamıştım hızı diğerlerinden yavaş olduğu için fakat şuan şunu söyleyebilirim ki piyasadaki en hızlı browser explorer 9 şiddetle tavsiye ediyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır1
cevapla 09.04.2011 09:30
ufuk ufuk

xp ye en güzel sistem diyebiliyorsan zaten piyasadaki programlardan oyunlardan yazılımlardan haberin yok demektir! bir insanın biraz pc bilgisi varsa win7 ve vista kullanmışsa zaten aradaki farkı görür. aradaki farkı göremeyenler bilgisizce konuşan kullandığı işletim sistemini sadece kullandığı için en iyi olarak gören uzanamadığı ciğere pis diyen insanlardır :) üslubundan anlayabiliyorum nasıl bir insan olduğunu o yüzden sana söylediklerinle ilgili cevap verme gereği duymuyorum :) sadece bir tavsiyem var; biraz daha objektif ol..

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 16.04.2011 09:08
mukan mukan

xp bence en güzel sistem atarken bari sanki sen koç un torunu da herkes gariban gibi konuşma

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır8
cevapla 10.04.2011 05:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazılım Toplam kayıt: 32

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın