| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

dosyalarınız çağına ayak uydursun

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 08.03.2011, 17:05 Güncelleme Tarihi: 16.11.2011, 13:53
Etiketler:
iOS ipad adobe HTML5 flash
Flash dosyalarınız HTML5 çağına ayak uydursun

, dosyalarını ’e çeviren bir online araç yayınladı.

HTML5, 'un 'ına ciddi bir rakip olarak geliyorken Adobe da flash yayınladığı Wallaby adlı yazılımla Flash dosyalarını HTML5'e çevrilebilir hale getirmeyi mümkün kılıyor. 'in doğrudan karşısında durmak yerine kendi dosyalarına HTML5'e çevirebilme özelliği ekleyebilerek akıllıca bir hamle yapmış oldu.

Ancak bu gelişme de iPad'in Flash sorunlarını tamamen çözebilecek gibi görünmüyor. Bu yeni araç ile resimler, katmanlar, sahneler kolaylıkla HTML 5'e çevrilebilirken ses, Flash'ın içerisindeki yazılar, ActionScript ve 3D efektler şimdilik çevrilemiyor. Adobe ise Wallaby'i iOS 4.2 işletim sistemi ile kullanmanın daha tutarlı olacağını söylüyor.

Adobe bu hamle ile hem HTML5 ile olası bir rekabete girmekten sakınıyor, hem de ilerleyen dönemlerde Wallaby'nin geliştirilmesiyle Flash dosyalarının ve iPhone'lar ile daha geniş bir kitleye hitap edebilmesini hedefliyor. Adobe'un bu hamleyle başarılı olup olamayacağını anlamak için uzunca bir süre beklemek zorundayız gibi görünüyor.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazılım Toplam kayıt: 25

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın