| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

ESET ’ye sertifikası

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 07.03.2011, 19:30 Güncelleme Tarihi: 16.11.2011, 13:49
Etiketler:
Mac antivirüs nod32 ICSA mac os x eset nod32
ESET NOD32’ye Mac sertifikası

ESET Antivirus Business Edition, işletim sistemleri için ilk kez verilen “ Labs Anti-Malware” sertifikasını almaya hak kazandı.

ESET Antivirus Business Edition'ın işletim sistemleri ile uyumluluğunu belgeleyen Labs, ESET'in masaüstü ve sunucu kullanıcılarını yeni çıkan tehditlere karşı ICSA Labs koşullarını yerine getirerek koruyabilme yeteneğini ödüllendirdi. Verizon Business'ın yan kuruluşu olan ICSA Labs'in Anti-Malcode Program Müdürü Andrew Hayter'a göre hem Mac OS X hem de Windows işletim sistemlerinden oluşan karışık ağlarda zararlı yazılımların yayılma tehlikesi günümüzün önemli tehditleri arasında. Hayter, ICSA Labs'ın bu nedenle Mac sistemlerinde çalışan anti-malware araçlarına da sertifikasyon sağlamaya başladığını kaydetti.

Arka planda kendi halinde çalışan arayüzü ile gelişmiş koruma sağlayabilen Antivirus Business Edition for , kullanıcılarını Mac, Windows ve Linux platformlarına yönelik tehditlere karşı koruyabiliyor. ESET NOD32 Antivirus Business Edition, ICSA Labs sertifikasını kazanabilmek için yoğun test süresince, kullanıcılarını yaygın tehditlere karşı başarılı şekilde koruyabilmeyi başardı. Ürün, test sırasında kullanıcılarını kendi kendini kopyalayabilen bulaşıcı kodlara karşı da korumak zorundaydı.

yazılımları ICSA Labs sertifikasına hak kazanabilmek için isteğe bağlı tarama sırasında belirlenen virüsleri tespit edebilmeli. Ayrıca kendini kopyalayan kodları erişim sırasında yakalayabilmeli, yanlış alarm (False Positive) vermemeli ve tespit edilen her tehdidi günlüğe kaydetmeli. ICSA Labs, sertifikalandırdığı ürünlerin kalitesinin devam etmesini garanti altına almak için bu ürünleri belirlediği kriterler içerisinde sürekli olarak test ediyor. ESET Kuzey Amerika Pazarlama Müdürü Dan Clark'a göre ICSA Labs tarafından verilen ilk Mac sertifikasına sahip olmak oldukça önemli. Clark, ESET'in ürettiği agresif ve proaktif sanal güvenlik yazılımları ile en iyi zararlı yazılım korumasını sağlamaya devam edeceğini belirtti.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazılım Toplam kayıt: 24

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın