| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

3G'niz 10 dolara kontrol altında

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 04.03.2011, 13:32 Güncelleme Tarihi: 16.11.2011, 12:03
Etiketler:
android market türkiye uygulama SPB Wireless Monitor app application android
3G'niz 10 dolara kontrol altında

Market'imiz olsaydı 10 dolarak vererek düşünmeden 'u alırdık.

Android Market'in ülkemizde ne zaman açılacağı, ya da açılmasının planlanıp planlanmadığı, bunun sebebi, ya da Google'ın çekinceleri tartışılabilir. Fakat ortadaki asıl gerçek Türkiye'de Android Market'e erişemiyoruz. iPhone'un ülkemizde 'li telefonlardan üstün olmasının bir sebebi de tabii ki bu. Android Market kapalı olunca da insanlar doğal olarak farklı alternatiflere yöneliyorlar. Resmi olmayan kaynaklardan indirince de sonuçlar ortada.

Şimdilik bizlerin yasal kaynaklarla ulaşamayacağı bir uygulama dikkatimizi çekti: . Biliyorsunuz ülkemizdeki 3G tarifelerinin büyük çoğunluğu "Bir yere kadar 3G sonra daha yavaş hız" ya da "Bir yere kadar 3G sonra hep birlikte uşağa" modeliyle çalıştıkları için ne kadar veri gönderip aldığımızı ölçmek önemli. Twitter, FaceBook gibi sosyal ağlar fazla veri alışverişi yapmasa da 3-4 site gezip 50 MB bağlantı kullandığımız zamanlar oluyordur. SPB Wireless Monitor bu durumu kontrol altına alıyor.

Android Market'in SPB Wireless Monitor sayfasında ayrıntılarına ulaşabileceğiniz yazılımın fiyatı 10 dolar (15 TL civarı). Uygulama tek tek tüm uygulamalarınızın kullandığı veri miktarını gösteriyor, siz de bu sayede telefonunuzun kaynaklarını sömüren, 3G bağlantınızı yiyen yazılım varsa görebiliyorsunuz.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazılım Toplam kayıt: 20

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın