| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

Google Chrome 10: Nerede kalmıştık?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 18.02.2011, 14:22 Güncelleme Tarihi: 16.11.2011, 11:48
Etiketler:
chrome 11
Google Chrome 10: Nerede kalmıştık?

Google'ın tarayıcısı Chrome, basamakları üçer beşer çıkarak 10'uncu versiyona geldi.

Google Chrome'un en iyi tarayıcı olup olmadığı belki tartışılabilir, fakat en hızlı tarayıcı olduğu kesin. Bu tarayıcının hem teknik özelliklerinden hem de hızla değişen ve artık bizlerin bile takip etmekte zorlandığı versiyon numaralarından dolayı. Google Chrome 7'den 9'a adeta atlayan ekip yakın zamanda Google Chrome 10 sürümüyle de oldukça büyük bir atlama gerçekleştirecek gibi duruyor.

Google Chrome 10'un en çok dikkat çekilen yeniliği JavaScript hızındaki artış. Şirketin "Crankshaft - Krank Mili" dedikleri V8 motorunun yeni versiyonu, tarayıcıda JavaScript performansını önemli ölçüde artırıyor. Haber resminde gördüğünüz üzere JavaScript benchmarklarında önceki versiyonlara nazaran yüzde 68'lik bir yükselme göstermiş Chrome 10.

Yapılan yeniliklerden bir taneside artık web sitelerinin pop-up pencereleri açmasına izin verilmiyor. Bunun yerine yeni bir sekmede açılmak istenen sayfa görüntüleniyor. Bunun dışında GPU destekli video hızlandırma ve Google Sync ile şifre senkronizasyonu da eklenen özellikler arasında.YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

misafir misafir

siteyi incelemeden ön yargıda bulunmak adına. ms yağcısı olunduğuna kalıbımı basarım. taraflı medya bu ülkenin her alanına sinmiş. evet chrome versiyon işinde biraz işin suyunu çıkarmış ama bu yine de burdaki mantalitenin ne olduğunu açıkca gösteriyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 19.02.2011 00:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın