| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

'ün grafik programcısı: "'un i kötüydü"

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 12.12.2015, 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.12.2015, 11:35
Etiketler:
uncharted 4 naughty dog Doom id software twitter grafikler Lion King Sega Genesis Rage Megatexture bmcnett
Uncharted 4'ün grafik programcısı:

2015 yılından 1993'e minik bir yolculuk gerçekleştirelim.

Günümüzde en popüler oyun türlerinden bir tanesi olarak kabul edilen FPS, id Software'ın 90'lı yılların başlarında hazırladığı Wolfenstein ve Doom gibi oyunları sayesinde ortaya çıkmış, sevilmişti. O yıllarda yeni yeni 3 boyutlu den söz edilirken şimdilerde ise 4K görsellerden bahsediyoruz.

10 Aralık 1993'te oyuncuların beğenisine sunulan , özellikle 3D yapısı ve hızlı oynanışıyla dikkat çekmişti. Birçoklarına göre de zamanının en iyi grafiklerine sahipti. Ama bu görüşe katılmayan isimler de var.

Twitter'daki "bmcnett" isimli hesabın sahibi olan Bryan McNett, Naughty Dog stüdyosunda grafikler üzerine programlama yapanlardan biri. denildiğinde şu aralar akıllara Uncharted 4 ve onun harika grafikleri geliyor. Oyun hakkında detaylar için buraya bakabilirsiniz.

, takipçileriyle 'ın Rage'de de denediği Megatexture teknolojisi hakkında sohbet etti. Megatexture, haritadaki her alanı farklı olarak tasarlayan ve dolayısıyla ortaya birbirini tekrar etmeyen görüntülerin çıkmasını hedefleyen bir teknoloji. bmcnett, fikrin güzel, ama uygulamanın kötü olduğunu söyleyerek günümüzde bu yöntemi kullanan kimse olmadığını belirtti.

id Software'ın görsel teknolojiler üzerine sektöre birçok yenilik kazandırdığı bir gerçek ve yıllar evvel tasarlanan ilk Doom da bunlar arasında. Ancak Naughty Dog çalışanına göre Doom da görsel olarak başarılı değildi. Öyle ki şöyle diyor:

"Doom, 2 boyutlu platform oyunlarından bile kötü görünüyordu. İnsanlar bu duruma ses çıkarmadı, çünkü 3D'nin getirdiği bir özgürlük vardı. Rage'de ise pek özgürlük yok. Doom'un ekran görüntülerini Sega Genesis'teki Lion King ile karşılaştırmıştım. Lion King daha iyiydi. id de bunu kabul ediyordu"

Bu arada, yeni Doom'un 2016 İlkbahar aylarında çıkacağını, Uncharted 4'ün de 18 Mart itibarıyla raflarda olacağını hatırlatalım.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

isminiztony isminiztony

Yanlış birşey dememiş gayet haklı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.12.2015 14:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Oyun Toplam kayıt: 2389

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın