| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

li lara, zorla oynatılıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 26.05.2011, 16:05 Güncelleme Tarihi: 26.05.2011, 16:08
Etiketler:
World of Warcraft wow çin gold farmer hapishane mahkum
Çinli mahkumlara, zorla World of Warcraft oynatılıyor

'de lar aralıksız oynamaya zorlanarak para kazanmak zorunda bırakılıyorlar.

gibi online oyunlarda genellikle uzak doğulu oyuncuların bütün gün aralıksız oynayarak kazandıkları paraları sattıkları bilinirdi. Guardian gazetesinin haberine göre ise li lar, gündüz zorunlu işlerde çalıştıktan sonra gece de yönetimi tarafından World of Warcraft oynayarak paza kazanmak zorunda bırakılıyorlar. İddiaların sahibi ise eski tutuklu Liu Dali.

Dali, "Hapishane yöneticileri, mahkumların yaptığı fiziksel işlerden çok online oyunlardan para kazanıyorlar. Oyun oynamaya zorlanan 300 mahkum vardı. 12 saatlik vardiyalarla çalışıyorduk. Günde 765 - 928 dolar arasında bir miktar kazandırdıklarını duydum. Biz o parayı hiç görmedik. Bilgisayarlar ise kapanmazdı." sözleriyle durumu anlatıyor.

Başarısız olan mahkumların dövüldüğünü ifade eden Dali'nin bulunduğu hapishane gibi başka birçok hapishane olması da muhtemel. 2005'ten beri online oyunların sorunu olan para satıcılarının uzak doğu gibi batıya göre gelir düzeyi düşük ülkelerde dikkat çekmesi son derece doğal. Umarız yetkililer durumdan haberdar olarak bu insanlık dışı uygulamaya karşı gerekenleri kısa sürede yapabilirler.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Oyun Toplam kayıt: 101

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın