| Üye ol | 20 Ocak 2017,Cuma

Amerikan donanması, dan öğrenecek

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 18.05.2011, 16:58 Güncelleme Tarihi: 18.05.2011, 17:04
Etiketler:
oyun strateji ABD amerika birleşik devletleri ordu askeriye
Amerikan donanması, oyundan strateji öğrenecek

Amerikan donanması, sivillerden öğrenmek için korsanlıkla mücadele unu çıkarıyor.

Amerikan donanması, sivillerden öğrenmek amacıyla Somalili korsanlara saldırı sahnelerine yer verilen bir video unu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Savunma Bakanlığına bağlı çalışan Denizcilik Araştırmaları Bürosunun yeniliklerden sorumlu müdürü Lawrence Schuette, AFP'ye yaptığı açıklamada, askerlerin, sivillerin katkısının bu zorlu jeopolitik sorun hakkında akıllara hiç gelmeyen çözümler bulunmasına imkan tanıyacağını düşündüğünü söyledi.

Schuette, Afrika kıyılarındaki korsanlığın birçok kişiyi ilgilendiren bir sorun haline geldiğini de belirtti. Yetkili, oyunun her biri bir haftalık 3 bölümden oluştuğunu, ilk haftada oyuncuların belli bir korsanlık olayı karşısında çok kısa çözüm önermesi gerektiğini, daha sonra da ''Somali'deki durumu ne tip bir kaynak tersine çevirebilir'' türünden sorulana cevap bularak savunma olanakları ya da yenilikler hayal etmeleri gerektiğini anlattı.

Daha sonra oyuna başka senaryoların da dahil edileceğini belirten yetkili, son safhada da ekip halinde oynanacağını, bu bölümde eksiksiz bir eylem planı oluşturmak gerektiğini söyledi.

Oyuna dahil olmak isteyen oyuncuların, http://mmowgli.nps.edu/mmowgli adresine kayıt yaptırmaları gerekiyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Oyun Toplam kayıt: 96

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın