| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

dan olmaz

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 07.02.2011, 10:38 Güncelleme Tarihi: 17.02.2011, 16:11
Etiketler:
şoför oyuncu araba sürücü
Oyuncudan şoför olmaz

Yapılan araştırmalar ların daha başarısız ler olduğunu ortaya koyuyor.

yarışları bilgisayar oyunları arasında geniş ve önemli bir yere sahiptir. Geniş bir ve hayran kitlesine sahip olan bu oyunların oyucuları asfaltta yaptıkları türlü cambazlıkla övünerek iyi olduklarını söylerler. Peki bu gerçek hayatta da böyle mi? Araba yarışı oyunları tutkunları üzerinde yapılan araştırma bunun aksini gösteriyor.

İlk olarak şunu belirtmekte fayda var, araştırma Carmageddon ya da GTA gibi arabayla yayalara ya da diğer arabalara çarpma değil Need For Speed ve Formula 1 gibi sadece araba kullanmak üzerine yoğunlaşmış oyunların oyuncuları baz alınarak yapılmıştır. Araştırmanın ortaya koyduğu ilk bulgular oyuncuların yolda 2 kat fazla sinir sorunu yaşadığını, kırmızı ışıkta geçtiğini ya da polis tarafından durdurulduğunu gösteriyor. Ayrıca başka bir arabaya çarptıkları durumda bildirmemeye de 2 kat fazla yatkın oldukları da araştırmanın sonuçları arasında.

Araştırma, 17 ila 39 yaşları arasındaki 1000 oyuncu 1000 oyuncu olmayan şoför üzerinde yapıldı. Yarış oyunlarına ilgili araç kullanıcılarının daha kısa tepki sürelerine sahip olmaları, olacak şeyleri daha iyi sezmeleri ve araba dinamiklerini daha iyi anladıklarının verilen cevaplardan anlaşılmasına rağmen oyuncuların daha fazla hız sınırını aştıkları, daha fazla kez polis tarafından durduruldukları ve sigortalarıyla daha fazla muhatap olmak zorunda kaldıkları görüldü. Ayrıca sabit cisimlere çarpmaları ile park konusunda da çok daha başarısız oldukları ortaya çıktı. Ortaya çıkan sonuç ise son derece çarpıcı. Haftada 8 saatten fazla oyun oynayan şoförlerin kaza yapma oranı 1 saatten az oyun oynayanlara göre 3 kat fazla.
YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

hahahah hahahah

resim süpermiş, oturup siz mi çektiniz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 07.02.2011 14:53
Şevket Şevket

sanal dünya ile gerçek dünyayı ayrı tutmak lazım. bilgisayar oyunlarında imparatorluklar kuranların çoğu memur olabilmek için kpss ye hazırlanan tipler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 07.02.2011 14:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın