| Üye ol | 18 Ocak 2017,Çarş

'ler göz açtırmıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 13.12.2015, 14:17 Güncelleme Tarihi: 13.12.2015, 14:21
Etiketler:
trafik ceza mobil EDS eds trafik cezası istanbul Yunus Emre Ayözen
Mobil EDS'ler göz açtırmıyor

Mobil Elektronik Denetleme Sistemi () 'da, kurallarını ihlal eden çok sayıda sürücüyü tespit etti. 11 aracı 18 Kasım'dan bu yana İstanbul genelinde, 3 bin 182 duraklama ihlali, bin 344 taralı alan ihlali, 2 bin 12 park ihlali olmak üzere toplam 6 bin 538 ihlali yakaladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Emniyet Müdürlüğünün koordineli çalışmaları kapsamında, 11 Mobil EDS aracı, park, duraklama, emniyet şeridi ve hız ihlallerini belirlemek için şehir içinde dolaşıyor. ile tespit edilen ihlaller, kablosuz haberleşme aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi Müdürlüğü Kontrol Merkezine iletiliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü de ihlalleri belgeleyerek, tutanaklarını sürücülere gönderiyor.

Kara noktalar gözetim altında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürü Yunus Emre Ayözen, Mobil ile İstanbul trafiğini rahatlatmaya çalıştıklarını söyledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında, şehirde sıkça kazaların meydana geldiği "kara noktalar"ın belirlendiğini ve "kaza risk haritası"nın oluşturulduğunu belirten Ayözen, şöyle konuştu:

"Çalışma sonucunda, şehirde kaza riski yüksek yol ve kavşak noktalarında yeni uygulama, uyarı ve ikaz sistemlerinin kurulmasına yönelik raporlar hazırlandı. Bir yıl boyunca kamera kayıtları yapılarak kaza noktaları, kazaların oluş şekilleri, nedenleri araştırıldı. Belirlenen 340 güzergahta, 11 mobil EDS aracı ile 18 Kasım'dan bu yana İstanbul genelinde ihlal tespiti yapılmaktadır. Gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, 3 bin 182 duraklama ihlali, bin 344 taralı alan ihlali, 2 bin 12 park ihlali, toplamda 6 bin 538 ihlal tespiti yapılmıştır."

Ayözen, Mobil EDS'lerin 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini ifade etti. Artık İstanbul trafiğinde yeni bir dönem başladığını ve sistem sayesinde trafik ihlallerinin önüne geçilerek olası kazaların önleneceğini aktaran Ayözen, "Akıllı gözlükler ile dar sokaklar gibi çevresel etkiler nedeniyle Mobil EDS'nin ulaşamadığı noktalardaki ihlalleri tespit ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: AA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Ufuk Ufuk

Bu kadar cezaya halk isyan eder hani derler ya matematik bulanın... Bu teknoloji içinde bende aynı şeyi söylüyorum insanları yasal yoldan soyma bu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 14.12.2015 01:18
Mustafa Mustafa

Arabalar hız yapmaları önemlide içinde bomba olan arabayı istedikleri yere götürüyorlar. Bunlar sadece masum vatandaşı soymak için. Teröristler inan masum halktan daha fazla trafik kuralına uyduğu için onları tespit etmek imkansız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.12.2015 17:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Otomobil Toplam kayıt: 1031

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın