| Üye ol | 17 Ocak 2017,Salı

in açıklandı!

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 12.12.2015, 10:34 Güncelleme Tarihi: 12.12.2015, 10:40
Etiketler:
Fikri Işık yerli otomobil çıkış tarihi 2018 2018 İstanbul Auto Show
Yerli otomobilin çıkış tarihi açıklandı!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , in yılında İstanbul Auto Show'da son hali ile dünyaya tanıtılacağını söyledi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 24 TV'de katıldığı 24 E programında le ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Işık, yerli otomobille ilgili, "Kendini bu topraklara ait hisseden herkesin göğsünü kabartacak, gururlandıracak bir proje olarak sonuçlanmasını istediğimiz için çok yoğun çalışıyoruz. Çok iyi gidiyor ve inşallah söz verdiğimiz gibi 2020'den önce seri üretime geçmiş, halkımızın beğenisini kazanacak bir Türk markasıyla, fikri mülkiyet haklarının Türkiye'ye ait olduğu, teknolojisinin Türkiye liderliğinde geliştirildiği ve üretiminin de en az yüzde 85'nin Türkiye'de yapıldığı yerli otomobili inşallah yola çıkaracağız" dedi.

Daha önce 4 prototiple ilgili çalışma olduğunu belirten Bakan Işık, "3'ü gelmişti hazırdı. İnşallah 22 Aralık'ta crossover dediğimiz, halkın kullandığı tabirle cip modeli hazır olacak, yine kamuflajlı göstereceğiz. Asıl hatları belli olmayacak" şeklinde konuştu.

"2018 İstanbul Auto Show'unda aracı göreceğiz"

Yerli otomobilin yle ilgili olarak da Bakan Işık, "Burada ilk defa sizinle paylaşıyorum, 2018 İstanbul Auto Show'unda aracı göreceğiz. Mayıs ayında yapılıyor İstanbul'da oto fuarı. 2018'de zannediyorum örtüyü çekeceğiz" dedi.

Kaynak: İHA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

Fındık kurdu Fındık kurdu

nedense:Tekerlekleri,direksiyonu falan olacakmı?bildiğimiz arabalara benzeyecekmi?demekten kendimi alıkoyamıyorum ))

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 12.12.2015 23:28
Serkan Serkan

Yıllar önce yerli uçak yerli oto yapmışız fakat içimizdeki istemezukculer yüzünden niye üretiyoruz hazır alalım,neden hes projeleri,barajlar,hatta gelişmiş ülkelerdeki nükleer santraller gibi yeni santraller kurulacağı zaman yine şiddetle karşı cikanlar,rus gazini alalım daha mantıklı diye düşünen sözüm ona keskin zekalar,hatta dünyada gelişmiş en son teknolojiyle altın aranacagi zaman düşman ülkelerin ülkemizdeki uzantilari tarafından şiddetle halkı projelere karşı kışkırtmalar...bunların hepsi yerli oto üretiminde yine is basında..osmanlı ruhuna sahip olanlar desteklese yeter..daha çıkmadan spekülatif haberlere kulak asmayin..yerli,milli,öz..gerisi yalan..elin oğlu iyiyken satar çıkarına ters düşünce sattığı araca bile dinleme cihazı,takip cihazı.vs.vs. takar..hatta satmaz..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 12.12.2015 22:33
Korkmaz Çakar Korkmaz Çakar

Gümrükten çekememişlermi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 12.12.2015 12:18
Erdem Erdem

Dizel motor secenegi olmayacaksa elimizde patlar sayin bakanim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 12.12.2015 11:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Otomobil Toplam kayıt: 1029

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın