| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

'un araçları sokaklarında

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 11.12.2015, 18:58 Güncelleme Tarihi: 11.12.2015, 19:02
Etiketler:
Ford otonom Mcity Michigan Üniversitesi Raj Nair otomobil
Ford'un otonom araçları Mcity sokaklarında

, simülasyon şehir ’de araçları test eden ilk otomotiv üreticisi oldu.

Ford, Michigan Üniversitesi'nde kurulan, Manchester şehrinin birebir olarak yaratılan simülasyonu Mcity'de kendi kendine giden leri test eden ilk otomotiv üreticisi oldu. sürüşün, gerçek bir şehre nasıl adapte olacağını test etmek için 129,5 dönümlük alan üzerine kurulmuş olan simulasyon şehir, 'nin Mobilite Ulaşım Merkezi içerisinde yer alıyor.

Ford Global Ürün Geliştirme Grup Başkan Yardımcısı Raj Nair; "Otonom araç filomuzu Mcity'de test etmek, bu yeni teknolojileri zorlayıcı ama güvenli bir şekilde geliştirmemize olanak sağlıyor. Biz bu çalışmaları, milyonlarca insanın yaşamlarını iyileştirme ve mobiliteyi artırmada önemli bir adım olarak görüyoruz." şeklinde konuştu.

, 10 yıldan uzun süredir otonom araçları test ediyordu. Şimdi bu testleri, gelişmiş sensör teknolojilerini araştırmak için Kuzey Kampüs Araştırma Merkezi'ndeki 'nin farklı yolları ve gerçekçi mahallelerine doğru genişletti. Ford Fusion Hibrit Otonom Araştırma Aracı, bugünün ön kamera ve ultrasonik sensörler gibi sürücü yadım teknolojilerine, LiDAR sensörlerini de ekleyerek aracın çevresindeki ortamın 3 boyutlu haritasını çıkarıyor.

Tamamen yeni ve farklı bir şekilde gerçek trafik testleri

İngiltere'deki Manchester şehrinin birebir kopyası olarak yaratılan MCity'de otomobil kullanıcılarının her gün karşılaşabilecekleri olaylar simule ediliyor. Burada kendi kendine giden otomobillerin gerçek bir şehir trafiği içerisinde ne kadar güvenle seyredebileceği test ediliyor. Mcity'nin trafik ışıkları, yaya geçitleri, yol şeritleri, bisiklet yolları, ağaçlar, kaldırımlar hatta inşaat bariyerleri ile tüm detaylarıyla yaratılan şehir ortamını sunuyor. Kırmızı ışıkta geçmek gibi, halka açık yollarda test edemeyeceğiniz gerçek dünya senaryolarını yaratmayı sağlıyor. Asfalt, beton, simülasyon tuğla ve toprak zeminler, birkaç şeritten oluşan yollar, rampalar, dönüşler ve tüneller de Manchester şehrinin gerçek yapısını tamamen yansıtan simülasyonu ile otonom araçların testi için sunuluyor.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Otomobil Toplam kayıt: 1026

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın