| Üye ol | 22 Ocak 2017,Pazar

, elektrikli araç satışında 'yi geçecek

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 07.12.2015, 16:16 Güncelleme Tarihi: 07.12.2015, 16:19
Etiketler:
çin otomobil elektrikli otomobil ABD Çin Otomobil Üreticileri Birliği
Çin, elektrikli araç satışında ABD'yi geçecek

Üreticileri Birliği, ülkede bu yıl elektrikli araç satışında sayının 250 bine ulaşmasını ve Çin'in bu alanda ilk sırada olan 'yi geçeceğini öngörüyor.

'de bu yıl elektrikli araç satışındaki rakamın 220 bin ila 250 bin arasında olmasının beklendiği bildirildi.

Şinhua ajansının haberine göre, Çin Otomobil Üreticileri Birliği (CAAM), ülkede bu yıl elektrikli araç satışında 250 bine kadar ulaşılmasını ve Çin'in ülke bazında elektrikli araç satışında ilk sırada olan ABD'yi geçmesini öngördüğünü açıkladı.

CAAM Genel Müdür Yardımcısı Xü Yanhua, dünya genelinde elektrikli araç satışlarının 600 bine ulaşacağını dile getirerek, 'deki satış rakamlarının 180 bin olmasını beklediklerini ifade etti.

Xü, Çin'in elektrikli araçlarda hızlı gelişim kaydetmesine rağmen ilgili sektörde sürdürülebilir gelişim için nicelikten öte kaliteye odaklanılması gerektiğini vurguladı.

Özellikle araç güvenliğinin ve bataryalarının dikkatli şekilde kontrol edilmesi ve denetlenmesi gerektiğini de belirten Xü, devletin vergi indirimi ve maddi desteği kapsayan destek politikaları sayesinde Çin'in bu sektörde benzeri görülmemiş büyüme kaydettiğine işaret etti.

CAAM verilerine göre, Çin'de bu yılın ilk 10 ayında gerçekleşen 171 bin 145 elektrikli araç satışıyla, artışın bir önceki yıla oranla yüzde 290 olduğu açıklandı.

Kaynak: Sabah

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Otomobil Toplam kayıt: 1017

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın