| Üye ol | 23 Ocak 2017,P.tesi

, için TV reklamları döndürmeye başladı

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 23.09.2012, 12:57 Güncelleme Tarihi: 23.09.2012, 13:07
Etiketler:
iphone 5 tv reklamı iphone 5 reklamı apple
Apple, iPhone 5 için TV reklamları döndürmeye başladı

Şimdiye kadarki en ince ve en büyük iPhone olan için , dört adet nı yayınlamaya başladı. İşte o reklamlar...

'ın her yeni cihazı yeni bir fenomen haline geliyor. Belki de şimdiye kadar en çok eleştirilen iPhone olan , buna rağmen ön sipariş rekorları kırdı. Muhtemelen satış rekorlarını da altüst edecek. Fakat buna rağmen Apple TV reklamlarıyla da yeni iPhone'u insanlara tanıtmayı umuyor. Hazırlanan 4 reklam, cihazın yeni özelliklerini anlatıyor.

''Thumb'' yani ''Başparmak'' başlıklı reklam, Apple'ın yeni 4 inçlik ekranının tam ideal boyutlarda olduğunu ve tek ile rahatlıkla kullanılabildiğini anlatıyor. Bildiğiniz gibi Steve Jobs daha önce 3.5 inçten daha büyük bir ekranın tek elle rahat kullanılamayacağını söylüyor ve bu yüzden iPhone'un ekranının daha büyük yapılmasına izin vermiyordu. Yeni Apple ise 4 inçlik ekranın ideal olduğunu bu reklamla anlatıyor;

İkinci reklamın başlığı ise Cheese yani Peynir. Fotoğraf çekilirken aslında bizlerin de kullandığı bu kelime insanın fotoğrafta güler görünmesini sağlıyor bildiğiniz gibi. Bu esprili reklamda iPhone 5'in yeni panoramik fotoğraf özelliği tanıtılıyor ve fotoğrafı çeken kişinin nefesi, panoramik fotoğrafı çekemeden kesiliyor.

Üçüncü reklamın başlığı Physics yani Fizik. Bu reklamda Apple iPhone 5'in hem daha büyük hem de daha küçük olduğunu anlatıyor. Reklamın şekli biraz ülkemizdeki son zamanların favori geyiklerinden ''Hadi ateyizler bunu da açıklayın''ı andırıyor. Apple, fizik kurallarına uymadığı mesajını veriyor.

Dördüncü reklam ise Ears yani Kulaklar başlığını taşıyor. Apple'ın yeni kulaklığı anlatıyor. Kulakların yuvarlak olamdığı ve bu nedenle kulaklıkların da yuvarlak olmaması gerektiğini belirtiyor Apple.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

yiğit yiğit

reklamlar bir dev için çok başarısız...
bir de tek elle kontrol ederken adam 8-9'ncu saniyede telefonu eline oturtmaya çalışması komik olmuş
uzun lafın kısası olmamış...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.09.2012 16:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 1481

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın