| Üye ol | 21 Ocak 2017,C.tesi

, yeni nesil nano-SIM kart mı kullanıyor?

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 20.07.2012, 16:11 Güncelleme Tarihi: 20.07.2012, 16:11
Etiketler:
iphone 5 iphone apple nano-sim micro sim yeni iphone
iPhone 5, yeni nesil nano-SIM kart mı kullanıyor?

micro SIM kartlardan sonra sıra nano-SIM kartlara geldi. 'in bu alanda öncü olması bekleniyor.

Yeni 'la ilgili söylentiler bitmek bilmiyor. 'in 4G destekleyeceği, NFC çipi barındıracağı, daha küçük bir USB portu olacağı ve 4S'ten 2 kat daha fazla RAM'e sahip olacağı dedikodularından sonra yeni dedikodu bu sefer cihazın nano-SIM kart destekleyeceği yönünde.

Avrupalı mobil telefon operatörlerin yüksek sayıda nano-SIM kart siparişleri verdiği söyleniyor. Aynı zamanda ABD'deki AT&T gibi firmaların nano-SIM testleri de sürüyor.

Yeni SIM kartlar, şu an piyasadaki en küçük SIM kart olan microSIM'lerden %40 daha küçük.

Daha küçük SIM kartlar, donanımda daha fazla yer tasarrufu sağlarken, son kullanıcı için daha da zor bir durum yaratıyor. Kartın yanlış takılması, küçük olduğu için kaybolması, telefon değişikliğinde uyumsuzluk gibi sonuçlar doğurduğu için, son kullanıcılar için büyük sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Alışılageldik SIM kartlar, basit şekilde kırılarak microSIM'e dönüştürülebiliyor. Ancak nanoSIM'e bu yolla bir dönüştürme yapılabilir mi, orası belli değil.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 1173

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın