| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

markası yerini 'ya bırakıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 25.05.2011, 09:51 Güncelleme Tarihi: 25.05.2011, 09:53
Etiketler:
nokia ovi ovi store uygulama application
Ovi markası yerini Nokia'ya bırakıyor

“ servisleri” 2012’ye kadar sürmesi beklenen dönem sonunda “ servisleri” adını alacak.

servisleri 2012'ye kadar sürmesi beklenen bir geçiş döneminin sonunda servisleri olarak adlandırılacak. Ovi şemsiyesi altındaki her servis, yol haritasında planlanan bir değişiklik olmaksınız yalnızca Nokia markası adı altında toplanacak.

Sadece bir isim değişikliğini kapsayan karar çerçevesinde servislerin içerikleri önceden planlandığı gibi devam edecek. Cihazlarının yazılımları, basılı materyaller, online medya veya reklam mecraları gibi yerlerde de Ovi kelimesinin yerini Nokia alacak. Geçiş süreci kesintisiz ve akıcı bir şekilde gerçekleşecek.

Nokia İdari Başkan Yardımcısı ve Pazarlamadan Sorumlu Müdürü Jerri DeVard değişimi şöyle açıklıyor: "Servis markamızı Ovi'den Nokia'ya dönüştürmeye karar verdik. Hizmetler kimliğimizi iki yerine tek marka altında birleştirerek güçlü Nokia markasını daha da pekiştireceğiz ve marka mimarimizi bütünleştireceğiz. Öte yandan hem ortaklarımız hem tüketicilerimiz için etkileyici fırsatlar ve deneyimler sunmaya devam edeceğiz."

Ovi'den Nokia'ya dönüşüm bu yılın Temmuz ayında başlayacak. Dönüşümün tüm ülkeler ve servisler çapında 2012 sonu itibariyle tamamlanmış olması planlanıyor. Bu yılın ileriki dönemlerinde yeni bir Nokia akıllı telefon ya da cep telefonu alacak olanlar, aldıkları ürün içerisindeki servisler üzerinde yeni markayı görmeye başlayacak. Ancak halihazırda Nokia cep telefonu olanlarsa yeni markayı gelecekteki yazılım güncellemelerinde görecekler.

Jerri DeVard şöyle devam ediyor: "Bu kararın nedenleri arasında, Nokia'nın dünya çapında tanınmış ve çok sevilen bir marka olması yer alıyor. Mobil deneyimlerimiz cihazlarımızla sıkı sıkıya bütünleşmiş durumda, artık bir farklılaşma yok. Mesela tüketiciler en iyi navigasyon deneyimini istiyorlarsa, bu konuda bir Nokia'ya güvenebileceklerini biliyorlar. Son birkaç yılda bir yandan ilerlerken misyonumuz aynı kaldı: Etkileyici ve bütünleşik mobil hizmetler ve çığır açan yeni nesil teknolojiler sunma çalışmalarımıza devam edeceğiz."

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 212

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın