| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

yaygınlaşıyor

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 23.05.2011, 14:44 Güncelleme Tarihi: 23.05.2011, 14:52
Etiketler:
akıllı telefon mobil internet Turkcell 3g
Mobil internet yaygınlaşıyor

Genel Müdürü Süreyya Ciliv, kullanıcı başına düşen aylık kullanımının 1 yılda yüzde 311 oranında arttığını bildirdi.

Süreyya Civil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, in Türkiye'ye bilgi toplumu olma yolunda ivme kazandırdığını belirterek, bunun hızı ve data trafiğinin artmasında etkili olduğunu söyledi.

Turkcell'in 3G hızı ve mobilite avantajıyla Türkiye'de internet alışkanlıklarını değiştirdiğini ifade eden Ciliv, ''İnternet kullanımını arttırdık. İnsanların bilgiye her an her yerden, en hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmesini sağladık. Gerek ekonomik internet paketlerimiz, gerekse kullanıcıların hayatını kolaylaştırıp zenginleştiren servis ve uygulamalarımızla bu alanda da lider konumumuzu sürdürüyoruz'' dedi.

Mobil internetin, insanların bilgiye her an her yerden, en hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmesini sağlaması nedeniyle her geçen gün daha fazla ilgi göreceği tahmininde bulunan Civil, şunları kaydetti:

''2010 yılında cazip tarifelerimizin pozitif etkisiyle kullanıcı başı aylık ortalama mobil internet kullanımı bir yılda yüzde 311 oranında arttı. Mobil internet gelirlerimizi 2010'un birinci çeyreğinden 2011'in birinci çeyreğine kadar yüzde 64 oranında artırarak 3G ve mobil internette sektöre liderlik etmeyi sürdürdük. Mobil internet kullanımını cihazlı paket tekliflerimizle teşvik etmeye de devam ediyoruz.

Dijital dünyada fırsat eşitliğinin Türkiye'deki en önemli simgelerinden biri olduğunu düşündüğümüz umuz Turkcell T10'u insanımızın beğenisine sunduk. Yeni telefonumuz iPhone'dan sonra en çok tercih edilen ikinci akıllı telefon oldu ve T10 kullanıcılarımız mobil interneti ortalama olarak 18 kat daha fazla kullandı. Önümüzdeki dönemde uygun fiyatlı akıllı cihazları daha da yaygınlaştırmayı ve mobil internetin sağladığı avantajları çok daha fazla kişiyle buluşturmayı hedefliyoruz.''

Cepte 2010 bilançosu

Civil, halkın cep telefonlarını kullanarak, günlük işlerini daha rahat yapabilir hale geldiğine işaret ederek, 2010 yılına ait cep telefonu istatistikleri şöyle açıkladı:

''2010 yılında, 43 milyon 108 bin dakika sesli telefon görüşmesi yapıldı. Öte yandan 48 milyon 440 bin 9 dakika ise görüntülü konuşmanın yapılması dikkat çekici. Ayrıca 71 milyar 596 milyon 773 bin 852 adet SMS atan halkımız, 63 milyon 840 bin 519 adet ise MMS kullanmayı tercih etti.''

Kaynak: AA

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 204

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın