| Üye ol | 24 Ocak 2017,Salı

'dan Türkiye'de bir ilk:

Yazıya oy verin :
Giriş Tarihi: 11.05.2011, 14:33 Güncelleme Tarihi: 11.05.2011, 14:37
Etiketler:
vodafone facebook sms facebook sms
Vodafone'dan Türkiye'de bir ilk: Facebook SMS

Servisten yararlanan aboneleri günün her anında mesaj ve bildirimlerini ile alabilecek ve gönderdikleri SMS’ler ile Facebook hesaplarını her an güncel tutabilecekler.

Dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden , sosyal çevreleriyle ilişkilerini her zaman güncel tutmak isteyen aboneleri için yeni bir servis sunuyor. Vodafone aboneleri artık servisi ile önceden belirlediği bildirimleri cep telefonuna SMS olarak ücretsiz alabilecek ve standart tarife ücretiyle SMS atarak ya da SMS paketlerinden kullanarak Facebook'taki durumunu güncelleyebilip, arkadaşlarına mesaj atabilecek.

Facebook artık herkesin cebinde

servisini kullanmak için gelişmiş ya da pahalı bir cep telefonu sahibi olmak gerekmiyor. Servis SMS alıp gönderebilen tüm cihazlarda kullanılabiliyor. Facebook SMS servisi kapsamında Facebook tarafından gönderilen SMS'lerden ücret alınmıyor. Facebook'a gönderilen SMS'ler ise abonelerin SMS tarifeleri üzerinden ücretlendiriliyor. Böylece Facebook SMS servisi tüm Vodafone aboneleri tarafından yüksek fiyat ya da cep telefonu uygunluğu kaygıları yaşamadan kolaylıkla kullanılabiliyor.

Facebook SMS Nasıl kullanılır?

Vodafone abonelerinin servisi kullanmaya başlaması için SMS aktivasyonu yapması gerekiyor. SMS aktivasyonu Facebook üzerinden ya da cep telefonundan SMS gönderilerek başlatılıyor. Facebook SMS aktivasyonunu web sitesi üzerinden yapmak isteyen abonenin Facebook'ta Hesap > Hesap ayarları > Mobil seçeneklerini takip ederek ülkesini ve operatörünü seçmesi gerekiyor. Daha sonra sayfada belirtilen anahtar kelimeyi 3223'e kısa mesaj olarak göndererek aldığı mobil onay kodu web sitesindeki ilgili alana girildiğinde SMS aktivasyonu tamamlanmış oluyor. SMS ile kayıt olmak isteyen aboneler, FB yazarak 3223'e SMS gönderdiklerinde aldıkları mobil onay kodunu Facebook web sitesinde Hesap > Hesap ayarları > Mobil sekmesindeki alana girdiklerinde aktivasyon sürecini tamamlamış oluyor.

Aboneler, Facebook SMS servisini aktifleştirdikten sonra durum güncellemelerini almak istedikleri arkadaşlarını ve SMS ile almak istedikleri bildirimleri seçerek servisi istedikleri şekilde kullanmaya başlayabiliyor. Üstelik Facebook'tan ve arkadaşlarından her an haberdar olmalarını sağlayan bu hizmetler için hiç bir ücret ödemek gerekmiyor. İsteyen aboneler servisi kullanarak Facebook'un en çok kullandıkları özelliklerini SMS ile de kullanabiliyor. Bu servisi kullanarak SMS ile durum güncellemesi yapmak, arkadaşlarının duvarına yazmak ya da onlara mesaj göndermek SMS kolaylığında olacak.

YORUM YAP TECRÜBENİ PAYLAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TEKNOKULİS veya teknokulis.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Toplam kayıt: 194

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
geri ileri
bize yazın